"ראש הממשלה רואה את האירועים האחרונים בחומרה רבה. מי שמרים יד על חיילים צריך לגדוע את היד הזאת" - כך אמר הערב מזכיר הממשלה עו"ד צבי האוזר בתכניתנו "פגוש את העתונות", בהתייחסו לאלימות שנוקטים המתנחלים כלפי כוחות הביטחון.

עו"ד האוזר התייחס גם לפעולות "תג מחיר" כנגד האוכלוסיה הערבית ואמר, כי "מי ששורף מסגד ופוגע במקום קדוש של אחרים ממיט קלון ומוציא דיבתו של העם הזה. הדברים האלה – צריך לשים להם קץ. ראש הממשלה הזדעזע כששמע את סיפור המסגד".

לדבריו, יש סדרת צעדים שהממשלה מתכוונת לנקוט. "יש מתן סיוע תקציבי משמעותי ואמצעים טכנולוגיים. כל האישורים לכך ינתנו ויש תשומת לב מנהיגותית. ברגע שראש ממשלה אומר עכשיו העת לשים על זה את היד – אני מאמין שדברים יזוזו כמו במקרים אחרים שראש הממשלה דפק על השולחן".

"יש אנרכיסטים מימין ומשמאל"

מזכיר הממשלה ביקש להתייחס גם להפרות הסדר של אנשי שמאל: "זו ההזדמנות לשים סוף גם לגישה המערסלת בבילעין ובנעלין. בשלוש השנים האחרונות נפצעו קרוב ל-100 חיילים. יש שם הפרות חוק חוזרות ונשנות והתקשורת צריכה לעשות חשבון נפש ביחס שלה לזה. מדינת ישראל צריכה לבוא לקבוצות השוליים האלה, לסמן להם קו אדום ולהגיד להן עד כאן. יש אנרכיסטים מימין ומשמאל".

"הנושא של הכרזה על ארגון טרור זו אמירה בעולם המשפטי. זה נבחן על ידי הגורמים הרלבנטיים", הוסיף האוזר בהתייחסו לשאלת ההכרזה על נוער הגבעות כעל ארגון טרור. "כל האמצעים לטפל בתופעה יינתנו", אמר עו"ד האוזר והוסיף: "ישראל תתמודד עם התופעה הזאת בכלים דמוקרטיים. אם היועץ המשפטי לממשלה יקבע שההכרזה הזו איננה נחוצה – נדע להתמודד עם זה בלי ההכרזה".

"אין צורך לקחת מטר אחד מאדמה פרטית"

מזכיר הממשלה התייחס גם לסוגיית הכשרת המאחזים: "ראש הממשלה הבהיר לפני שבועיים באמירה מאוד משמעותית את מדיניותו. הוא אמר שיש מספיק שטח ביהודה ושומרון כדי לאפשר התיישבות של יהודים, לא צריך לקחת ולו מטר אחד מאדמה פרטית".

"חשוב להגיד גם בעת הזאת שיש גורמים אינטרסנטים מניפולטיבים שמנסים להכפיש ציבור שלם של מתיישבים. כמו שנילחם ביד ברזל באנרכיסטים שמוציאים את דיבתה של הארץ, צריך לעמוד על כך שלא ינצלו בשיח הזה את האירועים לפגוע באוכלוסיה של הציבור המאותגר ביותר במדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק