"זה לא נעים ללכת לישון ולקום בבוקר ולשמוע שבעלי הוא רשע": הרבנית אביבה סתיו, רעייתו של הרב דוד סתיו, מגיבה על דברי הרב עובדיה נגד בעלה, המועמד לתפקיד הרב הראשי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרבנית אביבה סתיו מגיבה בראיון לחדשות 2 על דברי הרב עובדיה יוסף, שקרא לבעלה "אדם שהוא לא ראוי, שאין בו יראת שמיים בכלל, הוא מסוכן ליהדות ורשע". הרבנית מספרת על תחושותיה במהלך סערת הימים האחרונים: "זה לא נעים ללכת לישון ולקום בבוקר ולשמוע שבעלי הוא רשע".

הרב דוד סתיו (צילום: חדשות 2)
"אהבה גדולה לתורת ישראל ולעם ישראל" הרב | צילום: חדשות 2

אביבה סתיו לא מתחרטת על כניסת בעלה למרוץ, אך מבקשת לפנות אישית לרב עובדיה יוסף: "הייתי מאוד שמחה לשבת עם הרב עובדיה ולספר לו עוד ועוד על בעלי". סתיו מפרטת: "הייתי רוצה שיראה כמה בעלי הוא אדם שכל מה שמוביל אותו בחיים זו באמת באמת אהבה גדולה לתורת ישראל ולעם ישראל ולצורך לקרב את התורה לעם ואת העם לתורה, ובזה הוא עסוק מהיום שאני מכירה אותו. זה מה שהוא אמר לי כשהתחתנו - זה מה שהוא.

"למה הרב עובדיה מקלל?"

שר החינוך שי פירון יצא היום (א') נגד דברי הרב עובדיה: "למה הרב עובדיה מקלל? האם הוא (הרב עובדיה) סבור שזה מקרב אנשים לתורה וליהדות?", הוסיף פירון בסטטוס שהעלה וזכה לתגובות רבות. "האם הוא סבור שלדבר כך על מישהו שלא פגשת מעולם, זה מוסרי?! הלכתי?! יהודי?!".

הרב עובדיה יוסף אמר בדרשה השבועית שלו כי: "כל המעמיד דיין שאינו הגון - כאילו מקריב אשרה אצל המזבח, אשרה זה עבודה זרה, להעמיד צלם בהיכל, אדם שהוא לא ראוי, ואני יודע כמה עובדות, כמה ידיעות, שאין בו יראת שמים בכלל". בנוסף, ציין יוסף כי על אף כבודו של הרב עמאר, אנשי הבית היהודי משתמשים בו בכדי לבחור אדם "רשע". "אנשי המפד"ל העידו אצלי: 'היזהרו לכם, האיש הזה מסוכן ליהדות', ואיך אני אחריש כבלע את הקודש?", המשיך הרב.

הרב עובדיה יוסף אמר כי רצונם של השרים לפיד ובנט בבחירתו של הרב סתיו נובע מאינטרס מובהק הנוגע לרפורמות בגיוס אותן הם מבקשים להוביל. "לפיד ובנט, כמה הם שונאי תורה, רוצים לבטל את בני הישיבות מהתורה שלהם ולגייס אותם לצבא", ניתח הרב. "פתאום הם צועקים 'רוצים את הרב סתיו', אותו הם אוהבים? אם הוא היה תלמיד חכם באמת היו שונאים אותו. שר האוצר, שלא רצה למכור חמץ, כי לא יכול להסתכל ברבנים משנאתו, פתאום הוא רוצה אותו רב? אלא בגלל שהוא מהסוג שלהם, לכן אוהבים אותו".