אלקין ודרעי נפגשו בכנסת (צילום: חדשות 2)
אלקין ודרעי נפגשו בכנסת | צילום: חדשות 2

בימי חמישי כנסת ישראל לא זוכה לאכלס מספר רב של חברי כנסת, שכן המליאה וגם הוועדות אינן פועלות באופן רשמי בדרך כלל. אבל היום בכנסת, ניתן היה למצוא את דמויות המפתח של הפוליטיקה הישראלית, לקראת סגירת הקצוות האחרונים של המשא ומתן הקואליציוני. בין הנוכחים: ח"כ אביגדור ליברמן, ח"כ נפתלי בנט, ח"כ זאב אלקין וח"כ אריה דרעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לא ברור האם התרחשה היום פגישה "מרובעת" בין הצדדים, בטרם ההתכנסות של צוותי המשא ומתן של "יש עתיד" ו"הליכוד-ביתנו", אך עם זאת, ידוע על שתי פגישות שאכן התקיימו בוודאות: ח"כ אריה דרעי נועד עם ח"כ נפתלי בנט בלשכתו של האחרון, וכן נפגש דרעי עם יו"ר הקואליציה זאב אלקין, מי שנחשב לגורם המתווך בין הצדדים. כל הצדדים סרבו לומר במה עסקו הפגישות.

במקביל, גורם בכיר בש"ס אמר היום כי ראש הממשלה מנסה להפחית בכוחה של המפלגה. "נתניהו חושב שיצליח להפוך אותנו לסמרטוט. אנחנו לא אופציה ב' של אף אחד. אם הוא לא מצליח להוריד מהעץ את נפתלי בנט, הבעיה היא שלו ולא שלנו. אנחנו נהיה באופוזיציה, וניאבק בממשלה במלחמת חורמה", הבהיר.

הגורם אף הוסיף כי "במשך 4 שנים ש"ס הייתה האבן הבטוחה של נתניהו בבניין הרעוע שהוביל, ועכשיו הוא זורק אותנו מתחת לגלגלי האוטובוס של יאיר לפיד. אם הוא יתאמץ יותר - הוא יצליח להכניס את בנט פנימה גם ללא לפיד".