"עונש מוות לרוצחים". הרב לבנון (צילום: פלאש 90, אביר סולטן)
"עונש מוות לרוצחים". הרב לבנון | צילום: פלאש 90, אביר סולטן

רצח הנער מוחמד אבו-ח'דיר משועפאט גורר גינויים חריפים מכל קצווי הקשת הפוליטית וגם ממראש הישיבה באלון מורה ורב המועצה האזורית שומרון, אליקים לבנון - רב מרכזי בזרם החרדי-לאומי. לטענתו, יש לגזור גזר דין מוות על רוצחי הנער הערבי "כדי לקיים: וביערת הרע מקרבך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לצערנו, מתברר והולך כי יהודים הם אשר בצעו את רצח הנער הערבי", הדגיש הרב, שמשמש גם כחבר הנהלת מועצת יש"ע וחבר בוועד הרבנים למען ארץ ישראל. "ההלכה היהודית איננה מרחמת כאשר מדובר ברצח אכזרי. הן אם מדובר ברצח נערים יהודים, והן אם מדובר ברצח של נער ערבי".

הנער מוחמד אבו חדיר (צילום: רויטרס)
מוחמד אבו-ח'דיר | צילום: רויטרס

גם בקרב הימין נשמעים גינויים חריפים למעשה. "רצח זה רצח", אמר השר אורי אריאל (הבית היהודי). "אין לאף אחד זכות בשום מקרה ליטול חייו של אדם חף מפשע שנברא בצלם. על המשטרה למצות את הדין עם הרוצחים ולהכביד את עונשם".

לדבריו הצטרפה חברת מפלגתו ח"כ איילת שקד. "רוצחים שרוצחים בדם קר ילדים, נערים, נשים וגברים חפים מפשע צריכים לבלות את שארית חייהם בכלא", אמרה. "דינם של רוצחיו צריך להיות שווה לדינו של רוצחה של שלי דדון וליתר הרוצחים המתועבים. מאסר עולם ללא חנינה".

ח"כ מירי רגב (הליכוד-ביתנו) גינתה גם היא את רצח הנער הערב. "אני מגנה רצח מכל כיוון - יהודים וערבים כאחד", אמרה. "אני מגנה אלימות מכל צד. רצח הוא רצח. אנו מוכרחים להוקיע את זה, לתת למשטרה לסיים הפרשה ולהעמיד את החשודים לדין. עם זאת, להתפרעויות של ערביי ישראל אין מקום. כשאצלנו נרצחו שלושה נערים לא היו כאלה התפרעויות. הם פועלים בניגוד לחוק ואנו צריכים לנהוג בהם ביד קשה, כמו שעשינו עם מחבלים, שאצלם האלימות היא שיטה".