יועץ רה"מ דייויד קיז (ארכיון) (צילום: טוויטר, חדשות)
יועץ רה"מ דייויד קיז (ארכיון) | צילום: טוויטר, חדשות

דייויד קיז יפרוש סופית מתפקידו: נציבות שירות המדינה הודיעה היום (רביעי) כי מיצתה את הבדיקה הנוגעת ליועץ ראש הממשלה לתקשורת הזרה, דיוויד קיז, ששורה של נשים טענו כי התנהג אליהן באופן מיני או הטריד אותן. הנציב החדש, פרופסור דניאל הרשקוביץ החליט לסגור את התיק המשמעתי שנפתח נגדו, והסיבה היא שכלל התלונות שהגיעו לוועדה עסקו בדברים שקרו טרם מינויו של קיז, כלומר לפני הצטרפותו לשירות הציבורי בשנת 2016.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני כשלושה חודשים הושעה קיז מתפקידו בשל טענותיהן של 14 נשים, וההערכה כעת היא כי הוא יפרוש באופן סופי ומוחלט מתפקידו, והתיק המשמעתי בעניינו ייסגר. בעניינו של קיז טרם החל הליך פלילי כלשהו, והעובדה הזאת חיזקה את ההחלטה של הנציבות לסגור את התיק בעניינו.

עם צאתו לחופשה אמר קיז: "לאור הטענות השקריות והמטעות כלפיי וכדי לא להוות הפרעה לראש הממשלה, ביקשתי לצאת לחופשה כדי לנקות את שמי". מקורות נוספים טענו כאשר התפוצצה הפרשה כי התנהגותו זו של יועץ ראש הממשלה היתה מפורסמת, וכי הטענות הועלו נגדו עוד טרם התמנה לשמש בתפקידו הנוכחי, בשנת 2016. עם זאת, הוא התבקש לשמור מרחק ממשרדים מסוימים שבהם היה רגיל להסתובב בעיר ניו יורק, כדי לא להגיע למגע ולקרבה לנשים שעבדו במשרדים הללו.

רון דרמר. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
שגריר ישראל בארה"ב, רון דרמר (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות


במקביל, גם לגבי שגריר ישראל בוושינגטון, רון דרמר, שכלפיו נטען כי ידע על הטענות אודות קיז אך לא עדכן את ראש הממשלה בנושא, הוחלט כי אין היבטים משמעתיים בהתנהלותו. הנציבות הגיעה למסקנה שדרמר שמע דברים כלליים ולא ספציפיים, וכאלה שלא היה חייב לעדכן בהם את הממונים עליו.

גורמים בלשכת ראש הממשלה מסרו: "טרם התקבלה החלטה בנושא, מחכים לתשובתה הסופית של הנציבות".