אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

איך משפיע המפץ הפוליטי בימין על חלוקת המנדטים? סקר ראשון שנערך עבור החדשות על ידי מנו גבע וד"ר מינה צמח ממכון מדגם בשיתוף איי פאנל ופורסם אמש (ראשון) במהדורה המרכזית מעלה כי גם אם הבחירות היו מתקיימות היום, הליכוד הייתה נותרת המפלגה הגדולה ביותר עם 28 מנדטים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

המפלגה השנייה בגודלה נכון להיום היא חוסן לישראל של גנץ עם 14 מנדטים ואחריה יש עתיד והרשימה המשותפת עם 12 מנדטים כל אחת. המחנה הציוני עם 9 מנדטים בלבד, יהדות התורה עם 7, הימין החדש של שקד ובנט עם 6, מספר זהה לשל כולנו, ש"ס ומרצ. גשר של לוי-אבוקסיס וישראל ביתנו עם 5 מנדטים כל אחת והבית היהודי סוגרת את הרשימה עם 4 מנדטים.

מבחינת חלוקה לגושים, הימין הוא הגוש הגדול ביותר בישראל עם 48 מנדטים. המרכז-שמאל עם 42, החרדים עם 13, הערבים עם 12 וגשר עם 5 מנדטים.

באשר לשאלה "מבין שני האישים הבאים, מי אתה רוצה שיהיה ראש הממשלה לאחר הבחירות הקרובות?", 36% מהנשאלים השיבו בנימין נתניהו ו-29% השיבו בני גנץ. 24% אמרו שאף אחד מהם ו-11% השיבו שאינם יודעים.

גבאי. טעות שתעלה בשריון? (צילום: פלאש 90/ מרים אלסטר, חדשות)
סיבה לדאגה? אבי גבאי | צילום: פלאש 90/ מרים אלסטר, חדשות

הסקר ביקש גם לדעת איך ישפיע החיבור האפשרי של גנץ ויעלון. אם השניים אכן יחברו זה לזה כפי שדווח - ויתר המפלגות יישארו כמות שהן - הליכוד יורדת במנדט אחד ל-27, וגנץ ויעלון עולים במנדט אחד ל-16. במקרה כזה, יש עתיד לא מושפעת ונותרת עם 12 מנדטים, יחד עם הרשימה המשותפת שזוכה למספר מנדטים זהה. המחנה הציוני יורדת במנדט ל-8, יהדות התורה נותרת עם 7, והימין החדש של שקד ובנט, כולנו, ש"ס ומרצ גם כן לא מושפעות ונותרות עם 6 מנדטים כל אחת.

נועלות את הרשימה המפלגות ישראל ביתנו וגשר, שגם לא מושפעות מחבירה של גנץ ויעלון ונותרות עם 5 מנדטים כל אחת. במקרה כזה, גוש הימין נותר עם 48 מנדטים, המרכז-שמאל עם 26, חוסן לישראל ויעלון עם 16, החרדים עם 13, הערבים עם 12 וגשר עם 5 מנדטים.

הסקר נערך אתמול בקרב 510 מרואיינים במדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה. טעות הדגימה המרבית בסקר 4.4%±

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו