"רציתי לשמור על מקום העבודה", קק"ל (ארכי (צילום: חדשות 2)
בקק"ל מאיימם להפסיק העברת תקציבים | צילום: חדשות 2

פרסום ראשון: בעקבות הדרישה של האוצר לקבל נתח מהכספים של הקרן הקיימת לישראל בקק"ל משיבים מלחמה בשל ההחלטה אותה כינו "דורסנית ואלימה". במכתב דרמטי ששלח יו"ר קק"ל לכל הארגונים והרשויות המקומיות הנתמכות על ידי קק"ל הוא מאיים כי יפסיקו העברת כל התקציבים בהיקף כולל של מעל 2 מיליארד ושלוש מאות אלף שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנו מתריעים בפני כל השותפים שלנו לפרויקטים הללו כי אינם יכולים להסתמך עוד על המשך תמיכת קק"ל", נכתב. "גורמי המקצוע בקק"ל מבצעים הערכה מחדש לנוכח השינוי במצב הפיננסי והפגיעה בעלת ההשלכות העתידיות על תקצוב הארגון והפרויקטים הנתמכים".

הכספים אותם מאיימים בקק"ל להפסיק להעביר מופנים בין היתר לחינוך ונוער בהיקף של 46 מיליון שקלים ופרויקטים בפריפריה על סך 240 מיליון שקלים. למטרות של עידוד עלייה מוקצים יותר ממיליארד שקלים. על פי ההחלטה של וועדת הכספים קק"ל תצטרך להעביר 65% מהכנסותיה לרשות מקרקעי ישראל או לשלם מיסים.

בחודש אוקטובר הגיעה המדינה להסכמות עם קק"ל לפיהן יועברו שני מיליארד שקלים עבור תקציב המדינה. עם זאת, קק"ל הודיעה כי היא מוכנה להעביר מיליארד שקלים בלבד עבור שנת 2018 מבלי להגיע להסכמה על הסכום שיועבר ב-2019. צעד זה גרר את הממשלה להכריז על "מלחמה" וקידום חוקים שיפגעו בקק"ל.