השר לביטחון פנים גלעד ארדן הגיש לאחרונה תלונה לוועדת האתיקה נגד ח"כ אחמד טיבי בעקבות עלייתו להר הבית בחודש יולי האחרון, אז נכנס למסגד אל אקצא במהלך האירועים האלימים בהר הבית אחרי פיגוע הירי בו נרצחו שני שוטרים. טיבי הגיב לתלונה בשיחה עם חדשות 2 Online: "אני נדהם, מדובר בהתנהגות פסולה של המשטרה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

במהלך אחד הדיונים שהתקיימו אצל השר ארדן לאחר אירועי הר הבית, בהשתתפות בכירי המשטרה במטה הארצי ובמחוז ירושלים, טען אחד הקצינים הבכירים שטיבי עלה להר בניגוד לאיסור המפורש שחל על ח"כים ושרים, ובכך התסיס את האווירה. אותו קצין בכיר טען שבידי המשטרה אין כלים ואמצעים לנקוט נגד חבר הכנסת, שכן לא מדובר בעבירה פלילית. הוא אמר לשר ארדן שאם הוא יוכל לפעול כדי שיוטלו על טיבי סנקציות פרלמנטריות, אולי זה ירתיע ח"כים אחרים בהמשך.

ארדן (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
ארדן, ארכיון | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

"עלייתו של טיבי להר הבית לא התרחשה בתקופה שלווה ורגועה ולא נעשתה באופן פרטי ודיסקרטי", נכתב בתלונה שהגיש ארדן לוועדה, "אלא באופן מופגן וגלוי, מתוך התרסה ברורה בתקופה רגישה וסוערת. אין שום ספק שעליית טיבי להר, בהיותו מודע לאיסור שקבעה ועדת האתיקה, סיכנה את שלום הציבור ואת ביטחונו והייתה עלולה להסית ולהתסיס אחרים לבצע פעולות אלימות בתגובה".

ארדן אף טען בתלונה כי "למעשיו של טיבי יש לייחס חומרה מיוחדת לאור העובדה שהם בוצעו בשיא המתיחות, וימים ספורים לאחר שנשלחה תזכורת על ידי יו"ר הכנסת לקיומו של האיסור". ארדן חתם את פנייתו בבקשה לכנס את ועדת האתיקה ולהטיל על טיבי סנקציות "ההולמות את חומרת מעשיו", כפי שהגדיר זאת.

"אכנס למסגד מתי שאחליט"
"אכנס למסגד מתי שאחליט" | צילום:

טיבי הגיב לדברים בשיחה עם חדשות 2 Online. "אני עומד נדהם", אמר. "המשטרה שבדרך כלל סוגרת תיקים ולא ממליצה להעמיד לדין מי שירו והרגו אזרחים ערבים או רצחו אותם, ממליצה לשר ומאיצה בשר לנקוט באמצעים נגד נבחר ציבור, חבר כנסת עם חסינות, על משהו שהיא קובעת שהוא לא עבירה על החוק".

"עכשיו אני מבין איך השר מיד נענה להמלצת המשטרה והגיש תלונה חריגה לוועדת האתיקה באותו עניין", הוסיף טיבי. "צר לי שזה מה שהמשטרה עושה, מדובר בהתנהגות פסולה".

על כניסתו למתחם הר הבית אחרי הפיגוע אמר טיבי כי "מסגד אל אקצא הוא מסגד, אני מוסלמי, זה הבית שלי ואני אכנס אליו מתי שאני אחליט ולא מתי שתחליט המשטרה או ראש הממשלה. אמשיך לעשות כן".