התאגיד יפוצל?
הערכה: "מדובר בספין" | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

השר אריה דרעי העלה היום (ראשון) בישיבת ראשי הקואליציה הצעה לסגירת התאגיד, שתחסוך על פי החישוב שלו חצי מיליארד שקלים בשנה. כל ראשי המפלגות שחוששים מקיצוץ הסכימו מלבד כחלון - ושרים בממשלה תוקפים: "כחלון יצטרך לתת הסברים מדוע לא לסגור את התאגיד במקום לקצץ בחינוך וברווחה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לאחר הצעת דרעי, כחלון נכנס לפגישה עם רה"מ והשניים סיכמו לדחות את הדיון לתקציב 2019 עוד חצי שנה. שרים בכירים טוענים כי התאגיד לא מביא רייטינג, ועל כן כחלון יידרש להסביר מדוע הוא מתנגד למהלך.

למרות ההצעה שזכתה לתמיכה, במערכת הפוליטית מעריכים כי התאגיד לא ייסגר: "מדובר בספין או בהצעה שאינה רלוונטית".

פרק נוסף בקרב בין משרד התקשורת לתאגיד נרשם לפני החגים: השר קרא נפגש עם ראשי התאגיד וביקש להכניס את שידור משחקי הכדורגל לערוץ. לטענתו, השר קיבל תשובה שלילית למרות ש"אין יותר ציבורי מזה" - וזו הייתה נקודה משמעותית מבחינתו.

הרעיון לפירוק התאגיד, שכבר עלה בעבר והוביל למשבר חריף בקואליציה, הוצע על ידי יו"ר ש"ס אריה דרעי, בתיאום עם נתניהו על מנת לממן פרויקטים אליהם התחייבה הממשלה, בהם חוק הנכים. נתניהו הבהיר כי יבחן את הנושא יחד עם שר האוצר כחלון במסגרת דיוני תקציב 2019.

כחלון. לא דן בנושאים מדיניים
התנגד. שר האוצר כחלון | צילום: פלאש 90 / יונתן סינדל, חדשות

במקביל, חברי כנסת במפלגות האופוזיציה טענו שמדובר בניסיון של נתניהו להסיט את תשומת הלב התקשורתית על החקירות והתקיפות על המשטרה, לעבר התאגיד, שההיתכנות שלו מוטלת בספק.

מארגון העיתונאים נמסר בתגובה למהלך שמקדם רה"מ: "עוד לא יבשה הדיו על החלטת בג"ץ להקפיא את החוק ההזוי, המיותר והמזיק לפיצול תאגיד השידור הציבורי, והנה ראש הממשלה ואנשיו מנסים להנחית עליו מהלומה נוספת כדי להסיט את תשומת הלב מההתפתחויות בחקירות. זה עוד מהלך ציני של רה"מ, שלא יכול להיגמל מההרגל המגונה להתעלל בשידור הציבורי ובעובדיו".