מי יופיע השנה בטקס?
הטקס ישונה (ארכיון) | צילום: flash 90 / Yonatan Sindel, חדשות

עכשיו זה סופי חתום ומופיע גם בהזמנה רשמית של מדינת ישראל: ראש הממשלה נתניהו ינאם לראשונה בתולדות מהמדינה בטקס הדלקת המשואות ה-70 של מדינת ישראל. השינוי בוצע למרות התנגדותו של יושב ראש הכנסת שהתנגד לכך באופן נחרץ ואף אמר זאת לנתניהו באופן אישי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שרת התרבות מירי רגב העבירה את ההחלטה בוועדת הסמלים ובימים האלה יצאה ההזמנה הרשמית מטעמו של ראש הממשלה. במכתב ששיגר לכל ראשי המדינה הוא מזמין אותם לבוא ולחגוג עם ישראל את שנת השבעים בטקס המשואות בהר הרצל ולמחרת בקבלת פנים.

נתניהו מבצע גם טלפונים ושיחות אישיות עם מנהיגים שהוא חפץ ביקרם כדי להביא לכאן נבחרת שבראשה מקווה ראש הממשלה תעמוד אישיות רמת דרג. האישיות הבכירה ביותר שתגיע תזכה לנאום בטקס לצדו של נתניהו ונשיא המדינה.

יושב ראש הכנסת שבאופן מסורתי היה האישיות הבכירה בטקס לחץ על שני טקסים נפרדים אך מירי רגב טענה שהיא רוצה לחסוך כסף ולהסתפק ב"מתיחת פנים" לטקס המסורתי. בפועל ההערכה היא שיולי אדלשטיין עוד לא אמר את המילה האחרונה ועשוי לשקול את מקומה של הכנסת באירוע הזה.

נושא נוסף שמצוי בבדיקת השב"כ הוא בדיקה כיצד ניתן לאשר לכל ראשי המדינה להגיע להר שבמהלך היום יפקדו אותו אלפי משפחות שכולות.

במערכת הפוליטית מתכוננים כעת לעימות חזיתי בין ראש הממשלה נתניהו והשרה רגב לבין יושב ראש הכנסת. מסקנה נוספת היא שראש הממשלה לא מתכנן ללכת לבחירות, לפחות עד אחרי יום העצמאות ה-70.