תוקף בחריפות את נתניהו. ברק (צילום: רויטרס, פלאש 90, חדשות)
בוחר לתקוף את נתניהו. ברק | צילום: רויטרס, פלאש 90, חדשות

"החלטת אונסק"ו - כישלון של נתניהו": בזמן שפוליטיקאים משני צדי המפה הפוליטית מגנים את ההחלטה באונסק"ו שלא להכיר בקשר שבין ישראל לכותל המערבי, ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק, בחר להפנות את חיצי הביקורת שלו דווקא לעבר ראש הממשלה,בנימין נתניהו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק התייחס להחלטת אונסק"ו ששולל את זיקת העם היהודי לכותל המערבי בירושלים בציוץ בטוויטר, וכינה אותה: "החלטה מופרכת בתמיכת רוסיה וסין". עוד הוסיף ברק כי ההחלטה מהווה "כשלון מונומנטלי של נתניהו בזירה הבינלאומית".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב גם הוא אתמול על החלטת הוועד המנהל של ארגון אונסק"ו. "תיאטרון האבסורד באונסק"ו נמשך", אמר נתניהו על המהלך של ארגון החינוך, התרבות והמדע של האו"ם. "היום הארגון הזה קיבל עוד החלטה הזויה שאומרת שלעם ישראל אין קשר להר הבית ולכותל".

"אז מילא שהם לא קוראים תנ"ך אבל אני מציע לחברי אונסק"ו לבקר בשער טיטוס ברומא, שם רואים מה הביאו הרומאים לרומא לאחר שהם החריבו ובזזו את בית המקדש בהר הבית לפני 2,000 שנה", המשיך ראש הממשלה. "רואים שם חרוט על שער טיטוס את מנורת שבעת הקנים שזהו הסמל של העם היהודי ואני אומר לכם גם הסמל של מדינת היהודים בימינו. תיכף אונסק"ו יגיד שגם הקיסר טיטוס עסק בתעמולה ציונית".

"לומר שלישראל אין קשר להר הבית ולכותל, זה כמו לומר שלסין אין קשר לחומה הסינית, ולומר שלמצרים אין קשר לפירמידות", הוסיף עוד נתניהו. "בהחלטה האבסורדית הזאת אונסק"ו איבד את מעט הלגיטימיות שנשארה לו. אבל אני מאמין שהאמת ההיסטורית יותר חזקה, והאמת תנצח".