"משרד המשפטים מנסה לעכב". סלומינסקי (צילום: פלאש 90 \ Yonatan Sindel, חדשות)
"חש צער עמוק", סלומינסקי | צילום: פלאש 90 \ Yonatan Sindel, חדשות

אחרי שהופנו נגדו טענות בדבר הטרדות מיניות, ח"כ ניסן סולימינסקי (הבית היהודי) הודיע כי הוא משעה את עצמו מניהול ישיבות ועדת החוקה בכנסת. "החלטתי שלא לנהל את ישיבות הוועדה מתוך הערכה וכבוד לתפקיד, לחברי הוועדה ולציבור", טען סלומינסקי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ח"כ סלומינסקי ציין כי הודיע על החלטתו ליו"ר מפלגתו נפתלי בנט, וכי המהלך בוצע בתיאום עמו ועם היועץ המשפטי לכנסת, עו"ד איל ינון. "אני מודע לכובד האחריות הנובע מהתפקיד", אמר סלומינסקי והדגיש: "אני חש כי הדבר הנכון הוא לאפשר בדיקה הוגנת של הטענות שהושמעו".

"אני חש צער עמוק באם התנהגות כלשהי מצידי התפרשה בדרך שונה מכוונתי", הוסיף סלומינסקי. "לו ידעתי במי מדובר הייתי מתנצל אישית במלוא עוצמת הכנות האפשרית". מקורביו סלומיאנסקי הדבישו כי הוא יישאר יו"ר ועדת החוקה, אולם לא ינהל את ישיבותיה עד לסיום הבדיקה המשטרתית.

אתמול התייחסה לראשונה שרת המשפטים איילת שקד לטענותיהן של מספר נשים לפיהן סלומינסקי, חבר מפלגתה, הטריד מינית. "לא ניתן להתבסס על שמועות ולשפוט בן אדם, אם הדברים יתבררו כנכונים הוא יאלץ לפרוש מתפקידו", אמרה השרה בריאיון ל"פגוש את העיתונות". השרה הוסיפה: "גם לסלומינסקי מגיעה חזקת החפות".

"דיני נפשות". שקד (צילום: חדשות 2)
"דיני נפשות". שקד | צילום: חדשות 2

"זה נושא של דיני נפשות", קבעה שקד. "קודם כל דיני נפשות של המתלוננות וגם של ח"כ סלומינסקי עצמו. אני חושבת שצריך לתת למשטרה לנהל את הבדיקה, שהתחילה עוד לפני יום חמישי בפיקוח הדוק של היועץ המשפטי לממשלה ושל פרקליט המדינה".

"אם המתלוננות יבחרו לא לשתף פעולה עם המשטרה אני יכולה להבין את זה וגם לכבד את זה", הוסיפה שקד. "יש את המישור הערכי והמוסרי. לפחות אותן נשים יעשו שירות נכון אם תלכנה לדבר בפני פורום תקנה אם הן מרגישות לא נוח לדבר בפני המשטרה. חשוב שנדע את העובדות לפני ששופטים אדם כלשהו".

בוועדת הרבנים, שבדקה עדויות של מספר נשים ועימתה את סלומינסקי עם הטענות, אומרים כי הוא צפוי להשעות את עצמו מפעילות בוועדות הכנסת ולפרסם התנצלות פומבית. בסביבת ח"כ סלומינסקי מכחישים את הטענות נגדו ואומרים כי אין בכוונתו להתפטר.