ענת ברקו, אורלי לוי (צילום: מירים אלסטר, פלאש 90)
צילום: מירים אלסטר, פלאש 90

ברשתות החברתיות הגיבו גולשים רבים, וגם כמה פוליטיקאים, לעימות בין חברות הכנסת ענת ברקו (ליכוד) לאורלי לוי-אבקסיס, לאחר שברקו הפנתה לאחרונה הערה שוביניסטית בחשבון הטוויטר שלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ברקו צייצה הבוקר כלפי אבקסיס: "אורלי, מוטב שתתרכזי בדרכים אלגנטיות יותר להישאר רלוונטית. לדגמן בשער של 'לאישה' זו בהחלט אחת מהן". ההערה הזו הגיעה בתגובה לציוץ של לוי אבקסיס על ביקורה של ברקו בבתי חולים בצפון: "'לצערי הרב אני מבקרת בבתי חולים בצפון'. מצטערת על מה? על שצריכה לכתת רגלייך? או על מה שאת רואה שם? אם כך פני לחברים בקואליציה ודרשי תקצוב".

בעיתון "לאישה" מיהרו להגיב לציוץ של ברקו "הבנו את הרמז וננסה למצוא גם לך שער קרוב", כתבו. "איך את עם פורים? אגב, כדאי להתכונן מראש. אנחנו שואלות גם שאלות על אג'נדה ותקציבים ולא רק מה גוון האודם האהוב עלייך ואיך את מסתדרת עם הילדים".

גליק: ניצחון גדול (צילום: פלאש 90, הדס פרוש, חדשות)
"יציאה לא מוצלחת". גליק | צילום: פלאש 90, הדס פרוש, חדשות

חבר הכנסת מהליכוד יהודה גליק צייץ זמן קצר לאחר מכן: "ענת יקרה, לא במקום, עדיף שתתנצלי על יציאה לא מוצלחת". גם חברת הכנסת תמר זנדברג ממרצ תקפה את הציוץ של ברקו. "עוד הוכחה שלא מספיק להיות אישה בשביל להיות פמיניסטית. או אלגנטית", צייצה בתגובה. "והחשוב פה: מה עם הכסף לתכנית הצפון".

"אין דבר שגורם לי יותר צער משוביניזם של אשה כלפי עמיתה או יריבה", כתבה חברת הכנסת שלי יחימוביץ'. "ועוד פרלמנטרית נפלאה. וגם יפה. אבל למה לעזאזל יפיה מוטח כעלבון".

"השיח המגדרי, המשמיץ ומעליב נשים, עלה מדרגה כשחברת כנסת עשתה שימוש במונחים שוביניסטיים מיזוגיניים נגד חברת כנסת אחרת", כתבה יו"ר נעמת גליה וולך ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. "אנו בנעמת קוראות לך לא לעבור לסדר היום על אמירות מסוג זה. דווקא ביום שאחרי היבחרו של נשיא אמריקני שחטא באמירות קשות נגד נשים במהלך הקמפיין שלו, ראוי שכאן בישראל, יוצב גבול ברור אל מול שיח מעליב נגד נשים".

ברקו עצמה הגיבה לסערה סביב הציוץ, וכתבה כי "אם לנסות לעשות סיבוב על קולגה באמצעות עיוות כל כך גס של דבריה זה פמיניזם - אז אני כנראה פמיניסטית מסוג אחר לגמרי". ברקו אף הוסיפה כי "אני לא שולחת אותה לעשות זאת - היא כבר עשתה זאת לפני זמן קצר, וזו אכן דרך אלגנטית יותר להישאר רלוונטית".