ביבי בנימין נתניהו בישיבת ממשלה (צילום: חדשות)
השרים יאשרו את הקיצוץ? (ארכיון) | צילום: חדשות

שרי הממשלה היו אמורים לאשר היום (ראשון) קיצוץ בשיעור של 1.25% מתקציב משרדיהם לשנה הקרובה. הצורך בקיצוץ נובע בין השאר מהמשך הפעלתה של רשות השידור לצד הקמת תאגיד השידור הציבורי, פינוי עמונה וכן הזרמתם של יותר ממיליארד שקלים למוסדות החינוך החרדיים. יחד עם זאת, באוצר ממתינים להתבהרות הדיונים על גורל סעיף הטלת מס על דירה שלישית, בטרם יחליטו סופית על היקף הקיצוץ הרוחבי - מה שמעכב בינתיים את העלאת ההצעה לאישור הממשלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על אף שמדובר בשיעור קבוע, מדובר במיליוני שקלים שיופחתו מהמשרדים בסכומים שונים ובפרויקטים שיושהו על אף שתוכננו ליישום בשנת 2017. כך למשל עולה כי בראש המשרדים עומד משרד הביטחון, שיידרש לקיצוץ נרחב למדי, בשווי כ-167.9 מיליון שקלים. משרד התחבורה יספוג קיצוץ בגובה כ-155.9 מיליון שקלים, ואחריו גם משרד החינוך - קיצוץ בגודל של כ-88 מיליון שקלים.

המשרד לביטחון פנים צפוי לספוג קיצוץ בגובה של כ-32 מיליון שקלים. השר לביטחון פנים גלעד ארדן הודיע כי לא יתמוך בהצעת ההחלטה לביצוע הקיצוץ, זאת משום שלדבריו הדבר יפגע משמעותית בתכניות עתידיות של משרדו.

בהמשך רשימת הקיצוצים: משרד הרווחה והשירותים החברתיים שידרש לחתוך מתקציבו לשנה הקרובה כ-27.3 מיליון שקלים, משרד הבריאות - כ-26.5 מיליון שקלים, משרד הכלכלה כ-26.4 מיליון שקלים, וכן תחום ההשכלה הגבוהה - כ-23.7 מיליון שקלים.

בסך הכל - 83 גופים ממשלתיים צפויים לספוג את ההוצאות המדוברת, לאחר שהשרים יאשרו את הקיצוץ. בין הגופים, גם משרד ראש הממשלה שיאלץ לקצץ 10.3 מיליון שקלים מתקציבו, וכן לשכת נשיא המדינה - 248 מיליון שקלים.