בנט: "אף אחד לא צריך להמיר אף אחד" (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות)
בנט | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

שר החינוך נפתלי בנט יצא הבוקר (שישי) להגנתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו זאת על רקע סערת רכישת הצוללות מגרמניה, במסגרתה נטען כי עורך דינו היה מעורב בניגוד עניינים בעסקה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"ראש הממשלה נתניהו לא מושחת", צייץ בנט בחשבון הטוויטר שלו. "לעולם הוא לא ימכור את ביטחון ישראל עבור כסף".

אמש הגיב לראשונה שר הביטחון לשעבר יעלון לפרשה וציין כי התנגד נחרצות להגלת צי הצוללות וכי לצה"ל אין כל צורך בהן. "תיאור השתלשלות הדברים המתוארת בהודעת המל"ל הוא חסר ואינו משקף את המציאות", ציין יעלון. "הפרסום מחייב בדיקה".

אתמול הוציאה לשכת ראש הממשלה הודעת הבהרה בעקבות הפרשה שעלתה לכותרות בימים האחרונים. "הפעם הראשונה שבה נודע לראש הממשלה שעו"ד שמרון מייצג גורם עסקי הקשור לפרויקט הצטיידות של חיל הים הייתה שלשום, כשערוץ 10 פנה לבקשת תגובה", נכתב בתגובה. "עו"ד שמרון מעולם לא שוחח עם ראש הממשלה בנושא צוללות, ספינות, או כל נושא אחר הקשור בלקוחותיו. עו"ד שמרון לא שוחח עם ראש הממשלה על לקוח זה, ולא על שום לקוח אחר".

צוללת אח"י תנין, ארכיון (צילום: לע"מ \ Kobi Gideon)
נתניהו על צוללת חיל הים | צילום: לע"מ \ Kobi Gideon

עו"ד דוד שמרון, שמשמש גם כפרקליטו האישי של ראש הממשלה נתניהו, פנה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופירט את השתלשלות העניינים סביב רכישת הצוללות מהמספנה הגרמנית.

במכתבו ליועץ המשפטי לממשלה, ציין עו"ד שמרון כי לא היה לו כל קשר או מגע בין המספנות לבין ממשלת ישראל. הוא טען כי לא נפגש ולא דיבר עם איש מגורמי הביטחון או עם ח"כים בנוגע לסוגיה.

דוד שמרון. ארכיון (צילום: בן קלמר / פלאש 90, חדשות)
עו"ד דוד שמרון | צילום: בן קלמר / פלאש 90, חדשות

שמרון הבהיר כי ייצג רק מיקי גנור, איש העסקים ישראלי שתיווך בעסקת רכישת הצוללות מול המספנה הגרמנית ולא מול המדינה. בשלב זה ישנה אפשרות שהיועץ המשפטי לממשלה יבחן את השתלשלות העניינים בנושא לאחר שכבר שוחח עם פרקליט המדינה שי ניצן וביקש חוות דעת מאנשיו.