חיליק ומרגלית. טעות בקבוצה (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר)
חיליק ומרגלית. טעות בקבוצה | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

מזכ"ל מפלגת העבודה, חיליק בר, ביקש לנזוף בחבר הכנסת אראל מרגלית בעקבות דבריו על יו"ר מפלגתו, יצחק הרצוג, לפיהם הוא "לא רלוונטי". הוא ניסח ושיגר לו הודעה חריפה - אולם בטעות העביר אותה לקבוצה כללית של חברי הכנסת של המחנה הציוני, במקום כהודעה אישית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הקמפיין שלך נגד ביבי הוא דבר אחד ואפשר לאהוב אותו או לא", כתב בר למרגלית בהודעה שהופצה בשגגה. "אך אני מציע לך להוריד (ומהר) ווליום במסע ההשפלה האישי והאובססיבי שלך נגד יו"ר המפלגה. זה לא עושה לך טוב, וזה פוגע במפלגה שלנו - זו שאתה מתיימר להוביל".

"לא כך מתנהג מי שאכפת לו גם מהמפלגה וגם מעצמו, תרגיע ומהר", המשיך בר. "אתה פוגע בכולנו וזה מתחיל להיות מוגזם. אני מציע לך גם כחבר וגם כמזכ"ל: שים ברקס על המגמה הזו, וטוב מאוחר מאף פעם. שלא תגיד לא אמרתי ולא ביקשתי".

תוך דקות ספורות הבין בר את הטעות, ומיהר לשגר הודעה נוספת לקבוצת הפעילים. "אני מתנצל ממש, ההודעה האחרונה נועדה להישלח לאראל בפרטי!!!", כתב להם. מלשכתו של מרגלית מסרו כי הוא "עסוק כעת בהגשת בג"ץ יחד עם 15 אלף איש מול נתניהו, ובדרישה לחקור את פרשת כלי השיט. עדיף להתרכז בהחלפת נתניהו במקום במריבות פנימיות ותרגילים קטנוניים. אנו קוראים לחיליק בר להצטרף למאמץ".

אתמול תקף מרגלית בריאיון בגלי צה"ל את הרצוג, כשכינה אותו "לא רלוונטי". כשנשאל על ידי המראיין לגבי ראש מפלגתו, השיב מרגלית: "הוא לא אופוזיציה, קואליציה בהמתנה". עוד הוסיף כי אלפים רבים כבר חתמו על העצומה שיזמו הוא ואלדד יניב בקריאה לחקירה משטרתית של ראש הממשלה נתניהו בפרשת הצוללות. "בנימוסים האופוזיציה לא הגיעה רחוק", הדגיש, "יש לנו הזדמנות להגיד לראש ממשלה מושחת: לך הביתה".