"מציע לימיו לא לחגוג עדיין". בן ראובן
"לא למהר ליצור כותרות". לפיד | צילום:

יו"ר מפלגת "יש עתיד" יאיר לפיד קרא היום (שבת) לחברי הקואליציה, לא לרוץ ולעשות כותרות על חשבון היחסים האסטרטגיים עם ארה"ב בעקבות הבחירה בטראמפ לנשיא. "הפוליטקאים הישראלים צריכים לנשוך שפתיים, להימנע מהצורך לייצר כותרות ולחכות, כדי שנתחיל לעצב את היחסים עם הממשל האמריקאי והפעם הרבה יותר טוב", אמר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לפיד השתתף באירוע שבתרבות בתאטרון הבימה והתייחס לתוצאות הבחירות לנשיאות ארה"ב. בין היתר, הוא דיבר גם על האמירה של טראמפ כי יעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים ואמר שהוא חושב שמדובר במהלך צודק וחשוב.

"ירושלים היא שלנו, היא הבירה ההיסטורית שלנו ואין סיבה שהשגריריות לא תהיה בירושלים", אמר יו"ר יש עתיד. "כל מי שמדבר על חלוקה צריך לדעת שירושלים היא בירתנו והיא לא תחולק. כמו שפריז לא תחולק וכמו שלונדון לא תחולק".

"מציע לימיו לא לחגוג עדיין". בן ראובן (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל)
"מציע לימיו לא לחגוג עדיין". בן ראובן | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

גם הח"כ והאלוף במיל' איל בן-ראובן (המחנה הציוני) תקף הבוקר את אנשי הימין ובראשם שר החינוך בנט שטענו כי בחירתו של דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב תסתום את הגולל על פיתרון שתי המדינות וטען כי מדובר באמירות שווא. "פוליטיקאים שאומרים שבשל בחירת טראמפ 'תם חזון שתי המדינות' משקרים לבוחרים", אמר בן-ראובן במסגרת אירוע "שבתרבות" בגבעתיים.

"הנשיא הנבחר רחוק מלהיות מגובש בעמדותיו המדיניות-ביטחוניות והדבר היחיד שניתן לומר עד כה על טראמפ, שמדובר במנהיג יציב בדעתו המשתנה", הוא הוסיף. "אני מציע לחבריי מימין לחכות עם החגיגות. לא רק שעם בחירתו של דונלד טראמפ חזון שתי המדינות לא תם, אלא שמדובר בפיתרון היחיד לסוגייה הפלסטינית".

בן ראובן הדגיש כי הוא לא צופה שינויים דרמטים במדיניות ארה"ב בנושא ההתנחלויות. "אני כן מצפה לעשייה אפקטיבית להפסקת רצח העם בסוריה ולבלימת הלחימה המשותפת של רוסיה, איראן וחיזבאללה", אמר.