סיוע כלכלי ל-32 אלף. אילוסטרציה (צילום: ניר גל, דובר צה"ל)
יאושר או לא יאושר? ארכיון | צילום: ניר גל, דובר צה"ל

משבר סביב אישור תקציב המדינה: סיעת המחנה הציוני הגישה בצהריים (רביעי) התראה בהולה לפני עתירה לבג"ץ נגד ההחלטה לקיים היום את ההצבעות על תקציב המדינה, כל עוד לא נקבע היקפו של תקציב הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המחלוקות סביב גודלו של תקציב הביטחון הביאו לכך שחברי ועדת הכספים צפויים להצביע על אישור התקציב הכולל, מבלי לדעת מה היקפו. גם יושב-ראש הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין מתח ביקורת על התהליך.

לדברי יו"ר הוועדה, השר צחי הנגבי, במסגרת האילוץ תידרש הוועדה להצביע על התקציב במתכונתו החסרה, עד לעיונו של ראש הממשלה בנושא ולחלוקת מחודשת של העוגה התקציבית. "ראש הממשלה יכריע עד יום ראשון בנושא", אמר הנגבי. "כולם מבינים שהנסיעה לארה"ב הייתה קשורה גם לתקציב הביטחון. בינתיים הגשתי הסתייגויות בניגוד לעמדת האוצר".

לנוכח האבסורד שבו מצביעים על התקציב מבלי לדעת מהו החלק המרכזי בו, הגישו חברי הכנסת מנואל טרכטנברג ומרב מיכאלי (המחנה הציוני) בעזרת היועץ המשפטי של המפלגה מכתב התראה בהול לפני עתירה לבג"ץ, שבו קראה לעצור את הצבעת ועדת הכספים בנושא. במפלגה טענו כי לוועדה אין סמכות לאשר את תקציב הביטחון וכי במסגרת אישור התקציב במתכונת הזו יידרשו דיונים מחודשים בסוגיית חלוקת עוגת התקציב לכשייקבע חלקה של מערכת הביטחון.

בקואליציה חוששים מחלון הזמנים המצומצם העומד לרשותם לאישור התקציב, שמוכרח לקבל אישור עד ליום שני הקרוב. אי אישור התקציב עד למועד זה יביא להפלת הממשלה ולבחירות חדשות.