על רקע המשבר הקואליציוני, החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו לפתוח את ישיבת הממשלה השבועית במסר חד וברור לשרים: "כמעט שאין יום שאין בו איומים, אנחנו נתקלים בתכתיבים ואולטימטומים כאלה ואחרים תוך השתלחות של שרים בממשלה ובעומד בראשה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דבריו של ראש הממשלה מגיעים על רקע המשבר המחריף בין השותפות הקואליציוניות, שעלול להוביל לבחירות. לטענת נתניהו, כדי להעביר את שורת החוקים שעומדים על סדר היום של הממשלה "אנחנו צריכים יציבות שלטונית והתנהלות תקינה. הדבר הזה נחוץ לאזרחי ישראל והוא נחוץ גם למדינת ישראל, לצערי זה לא מה שקורה כאן לאחרונה".

ראש הממשלה הבהיר לשרים כי הוא מצפה מהם לשוב ולשתף עמו פעולה, ושיגר גם איום מרומז: "אני מקווה שנוכל לחזור להתנהלות תקינה, זה מה שהציבור מצפה מאיתנו כי רק כך אפשר לנהל מדינה. ואם לא, נסיק את המסקנות".

כשלפיד שחזר את דברי נתניהו (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר)
נתק זמני, לפיד ונתניהו | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

ההתבטאות החריגה הזו של נתניהו מגיעה לאחר שאתמול הצהיר שר האוצר לפיד כי אינו חושש מבחירות. באירוע "שבתרבות" שנערך בתל אביב הוא האשים את ראש הממשלה במשבר הקואליציוני הנוכחי: "במקום להתעסק בנושאים הדרמטיים, מתעסקים בפוליטיקה הכי קטנה, בסקרים ובהישרדות פוליטית".

לא חלף זמן רב לפני שגם בכירים בליכוד הגיבו לדברים בחריפות. "אין גבול ואין בושה לפרצוף הכפול של לפיד, אשר מצד אחד מדבר על פוליטיקה חדשה, ומצד שני בוחש ועוסק בפוליטיקה ישנה במלוא כיעורה", אמרו בעקבות דבריו של שר האוצר.

עוד הוסיפו הגורמים כי "לאחר שנכשל בניהול הכלכלה, ניסה להעביר תקציב שפוגע בצה״ל ובביטחון וקידם חוק שלא יוריד את מחירי הדיור וייטיב רק עם קבלנים המקורבים ליועציו ולמפלגתו - פנה לפיד מאחורי הגב לסיעות החרדיות על מנת לפתות אותן לפוטש. על כך מעידים ח״כ ליצמן ובכירים נוספים".