נזיפה מכוונת או מעידה בלשון? ח"כ פנינה תמנו שטה (יש עתיד) ניהלה היום (רביעי) דיון במליאה בנוגע לתגמולי ניצולי שואה, בנוכחות עשרות ניצולים. במהלך הדיון מחאו מספר ניצולים כפיים כאות הסכמה, ותמנו שטה נזפה בהם מספר פעמים, ואף מחתה על התנהגותם: "אסור למחוא כפיים במליאה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הדיון, שעסק בחוק הגבלת שכר טרחת עורך דין לצורך תגמולי ניצולי שואה, ניסתה תמנו שטה, סגנית יו"ר הכנסת, להרגיע את הרעשים שבקעו מהמליאה, אך גם מהיציע: ניצולי השואה מחאו כפיים לאור הצעת החוק הקרובה ללבם - וננזפו.

לאחר מכן נאם שר האנרגיה סילבן שלום, שייצג את הממשלה, וגם דבריו התקבלו במחיאות כפיים מצד ניצולי השואה שהקשיבו לדבריו. אז פנתה אליהם סגנית יו"ר הכנסת ואמרה: "ניצולי השואה, אתם לא ממש ממושמעים, אסור למחוא כפיים בתוך המליאה, תודה". בסיומו של הדיון, אגב, עברה הצעת החוק בקריאה טרומית פה אחד ברוב של 58 תומכים וללא מתנגדים או נמנעים.

חברת הכנסת תמנו-שטה מסרה בתגובה: "יש לי כבוד רב לניצולי השואה. כמובן שהערתי הייתה מלווה בלבביות המתבקש.  יתרה מכך, בשתי ההצעות הקודמות אפשרתי להם למחוא כפיים ולא להפסיקם. עם זאת, כשאני מנהלת את המליאה אני מחוייבת לתקנון הכנסת אשאר אוסר מפורשות על מחיאות כפיים במליאה. אם דבריי הובנו שלא כהלכה, אם מישהו נפגע מניצולי השואה, אני מבקשת סליחה ומחילה".