בנימין נתניהו (צילום: חדשות 2)
הציע ממשלת אחדות. נתניהו | צילום: חדשות 2

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה הערב לכל ראשי המפלגות היהודיות כדי לבדוק האם יסכימו להצטרף לממשלת אחדות רחבה. הניסיון הזה לא עלה יפה, כשהעבודה ומרצ סירבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יושב-ראש האופוזיציה, חבר הכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג (העבודה) אמר כי מפלגתו לא תצטרף לממשלה. "אחדות ולכידות חשובות תמיד וביתר שאת בעת הזו", ציין, "אבל מפלגת העבודה לא תהיה חברה בממשלה שמדיניותה לא מספקת ביטחון ותקווה לאזרחי ישראל. מפלגת העבודה היא אלטרנטיבה רעיונית ושלטונית והיא צריכה להוביל את הנהגת המדינה כי חייבים לייצר פה שינוי ומהר, ואין לה מה לחפש בממשלה בראשות נתניהו והליכוד".

"ממשלה מסוכנת". הרצוג (צילום: חדשות 2)
סירב. הרצוג | צילום: חדשות 2

גם במרצ הבהירו כי אין בכוונתם להצטרף לממשלה. "האחדות סביב הוקעת הטרור והמלחמה בטרור היא מובנה מאליה, אך היא לא יכולה להיות סיבה לתת יד לממשלה שרק שופכת דלק על המדורה וחוסמת כל דרך לשים קץ לאיבה ולאלימות", אמרה יושבת-ראש המפלגה זהבה גלאון. "חבל שמשתמשים בפיגוע הנפשע למטרות של תחמנות פוליטית צינית. אם ראש הממשלה ילך לתהליך מדיני שיחייב פשרה אמיתית - מרצ תעניק לו רשת ביטחון".

גם בש"ס אישרו כי בוצעה אליהם פנייה, אך לא השיבו לה עדיין. "אנו לא עוסקים בזה כעת ונותנים את כל הגיבוי לממשלה במאבקה בטרור", אמרו בש"ס. עם זאת ציינו כי יו"ר התנועה יביא את הפנייה למועצת חכמי התורה.