ביבי נתניהו ויאיר לפיד (צילום: פלאש 90 יונתן סינדלר)
עימות נוסף בציר לפיד-נתניהו | צילום: פלאש 90 יונתן סינדלר

"ראש הממשלה נזכר באזרחי ישראל רק כשיש בחירות ושוכח אותם רגע אחרי הבחירות": במפלגת "יש עתיד" מתחו הערב (ראשון) ביקורת חריפה על התנהלותו של ראש הממשלה נתניהו, אותה הגדירו ככלכלת בחירות. במפלגתו של יאיר לפיד מחו על בלימת תכנית "דירה להשכיר" - "בכך פגע ראש הממשלה ללא בושה שוב בזוגות הצעירים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה שפרסמה המפלגה נטען כי נתניהו מתנהג "כאילו הוא חי בפרק של 'פולישוק': הוא הודיע היום חגיגית בישיבת הממשלה כי החליט להעביר את התוכנית להעלאת שכר המינימום, זאת לאחר שסרב להתערב ולקחת חלק במו"מ שנוהל תחת שר האוצר לפיד עם נציגי ההסתדרות והתעשיינים אשר הוביל למניעת השביתה במשק ולהעלאת שכר המינימום".

גם ההחלטה של ועדת הכספים לאשר תוספת תקציב זכתה לביקורת, ולפיד אף פנה ליועץ המשפטי לממשלה על מנת לבלום את המהלך, שנעשה בתקופת בחירות. "נתניהו יחד עם שר הביטחון העביר את התוכנית להפניית מאות מיליוני שקלים להתנחלויות לטובת בניית כבישים לתפוח ויצהר ומבני ציבור באיתמר ובהתנחלויות המבדדות ובניית מרכז מבקרים בשומרון, זאת לאחר ששר הביטחון לא התבייש ואמר בפה מלא כי מאז ששר האוצר יאיר לפיד פוטר מהממשלה ניתן להעביר כספים בקלות לטובת ההתנחלויות".

"זה אותו ראש הממשלה שחברי הכנסת שלו הודו היום בפה מלא שהליכוד זנח את הנושא החברתי הכלכלי. זה אותו ראש ממשלה שמכהן כבר שש שנים ולא עשה דבר וחצי דבר להורדת יוקר המחייה. זה אותו ראש ממשלה שנזכר באזרחי ישראל רק כשיש בחירות ושוכח אותם רגע אחרי הבחירות, יש עתיד תמשיך להוביל את השינויים הגדולים במדינת ישראל, רק הפעם בלי נתניהו", סיכמו בתנועה את פועלו של ראש הממשלה - שעד לאחרונה כיהנו תחתיו.

נתניהו וניסנקרון בעת אישור ההבנות (צילום: חיים צח / לע"מ)
נתניהו וניסנקורן, הבוקר | צילום: חיים צח / לע"מ

נתניהו הכריז: הממשלה תעלה את שכר המינימום

הבוקר הודיע ראש הממשלה כי המדינה מצטרפת להסכם העלאת שכר המינימום שנחתם בין ההסתדרות לבין הארגונים העסקיים. המשמעות היא העלאת שכר המינימום החודשי מ-4,300 ל-5,000 שקלים. קודם לכן נפגש נתניהו עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ועם נשיא לשכת התעשיינים צביקה אורן. "הודעתי להם שהנחיתי את משרד האוצר לאפשר את העלאת שכר המינימום", אמר נתניהו.

ניסנקורן בירך על ההחלטה של נתניהו ואמר כי כבר בחודש אפריל יחלו העובדים להרגיש את השינוי בתלוש המשכורת. "עתה עלינו לדאוג ללא דיחוי ליישום ההסכם שיעזור ל-700 אלף עובדות ועובדים במשק הישראלי", אמר ניסנקורן. "מדובר בבשורה חשובה לחברה הישראלית".

יושבת ראש ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ מירי רגב, בירכה גם היא על החלטת ראש הממשלה. "ההחלטה משמעותית ביותר לאזרחי המדינה שאינם מסיימים את החודש", אמרה. "אין לי ספק שנמשיך לפעול להורדת יוקר המחיה ובכך לאפשר לאזרחי המדינה לחיות בכבוד".