מטרפדים זה את זו. לבני ולפיד (צילום: רויטרס, יח"צ)
משבר חדש בקואליציה. בנט ולבני | צילום: רויטרס, יח"צ

משבר חדש בקואליציה: הבית היהודי מתנגד למינוי שר נוסף של התנועה במקום עמיר פרץ. זאת בנימוק שלתנועה יש רק חמישה תומכים בקואליציה ולכן אין כל הצדקה לשני תיקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מסר ברוח זו הועבר היום (שלישי) לליכוד ולשרת המשפטים לבני, שמנגד איימה לעזוב את הקואליציה אם לא ימונה מחליף, ככל הנראה חבר הכנסת מאיר שטרית.

מלשכת לבני נמסר בתגובה כי "כל הסיעות מחויבות להסכם הקואליציוני המבטיח לתנועה שני תיקים". עוד נמסר כי "האחריות למימוש ההסכם מוטלת על ראש הממשלה".

בתחילת השבוע הודיע פרץ על התפטרותו עוד לפני שראש הממשלה בנימין נתניהו החליט אם לפטר בעצמו את השר להגנת הסביבה, בעקבות הכרזתו כי יצביע נגד התקציב. "אעשה הכל כדי למצוא אלטרנטיבה לנתניהו", אמר פרץ.

"קיבלתי החלטה להצטרף לממשלתו של נתניהו כדי לתת הזדמנות, כדי שאוכל לומר לעצמי שבניגוד למה שטוענים כלפיי, שאני פסלתי אותו באופן אישי - לא הייתה פסילה אישית. הייתה פסילה אידאולוגית והחלטתי לתת לו הזדמנות", פתח פרץ את דבריו.

"בשבת האחרונה הייתה לי התלבטות מאוד קשה. קיימתי התייעצות עם מקורבים רבים, אבל בעיקר עם בני משפחתי, ובשיחות איתם כאשר אמרתי להם שאני צריך להצביע על תקציב אנטי חברתי בשבוע הקרוב, היה ברור לחלוטין שאין שום סיבה לבוא ולהיות חלק מאותו תהליך שלצערי הרב הביא מאות אלפי ילדים למצב של עוני מחפיר, קשישים שאינם מסוגלים להתמודד עם הקשיים שלהם, כמיליון עובדים עניים במדינה הזו, ולכן גמלה בלבי ההחלטה שאינני יכול להמשיך ולשרת את ממשלת נתניהו", הסביר השר את החלטתו להתנגד לתקציב, כפי שהצהיר בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות".