הולכים לבחירות: אחרי הכרזתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו על הקדמת הבחירות וקביעת ה-17 במרס כתאריך שבו נלך לקלפיות, התכנסה מליאת הכנסת כדי להצביע בקריאה טרומית על כמה הצעות חוק לפיזור הכנסת. ההצעה הראשונה של ח"כ זהבה גלאון אושרה, כש-84 ח"כים הצביעו בעד ואחד נמנע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג פנה במהלך הדיון לנתניהו ואמר: "אדוני ראש הממשלה עצוב לי לראות אותך בבדידותך, במפלתך". הרצוג המשיך לתקוף בחריפות: "נתניהו דחה את הטיפול בכל דבר וכל נושא, ואזרחי ישראל הלכו מדחי אל דחי. אני מזהיר אותך ואת ממשלת המחטף שבנית הלילה: לא ניתן לכם לגנוב את כספי המדינה".

על הבחירות המתקרבות אמר יו"ר העבודה: "מערכת הבחירות תהיה בין המחנה המסתכל אל העתיד למחנה החי בעבר. אפעל ככל יכולתי למען איחוד הכוחות, כי ביחד נוכל לנצח. נתניהו לא מנהיג. נתניהו מסית, ואחרי שהוא מסית הוא מתבכיין".

"הציבור מחפש מנהיגות אחראית ורצינית"

השר יובל שטייניץ מהליכוד השיב לדברי הרצוג ואמר: "אמרת שהציבור מחפש חזון והתחייבויות והבטחות ותקווה. ח"כ הרצוג, הציבור שחיפש חזון ותקווה והבטחות חסרות בסיס הלך למפלגת יש עתיד בבחירות הקודמות ונכווה קשות. הציבור, מה שהוא באמת מחפש זו מנהיגות אחראית ורצינית".

השבעת הממשלה הקודמת בבית הנשיא (צילום: פלאש 90)
הממשלה ה-33 בימים טובים יותר | צילום: פלאש 90

הוא שיבח את מנהיגותו של נתניהו ואמר: "הציבור באמת זקוק בישראל למנהיגות אחראית ורצינית בתחומים המרכזיים של ניהול המדינה - הביטחון, הכלכלה. בשני הדברים הללו לא תמצא ראש ממשל מנוסה יותר, אחראי יותר, חושב יותר, מבין יותר, מאשר בנימין נתניהו. זה עולה בכל הסקרים שמצביעים על כך שנתניהו מוערך כמתאים ביותר לראשות הממשלה בפער אדיר על כל השאר".

שטייניץ הדגיש את היתרון של נתניהו על שאר מנהיגי המפלגות: "הציבור מבין שבין כל ראשי המפלגות אין אחד אפילו שיש לו ניסיון מוכח ברמת הביטחון הלאומי וניסיון מוכח ברמת הכלכלה הלאומית".