מתוך קבוצת הוואטסאפ
מתוך קבוצת הוואטסאפ | צילום:

קבוצת הוואטסאפ של המועמדים לכנסת ושל חדשות 2 Online סערה היום (רביעי) כשח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) התייחס לתחקיר של כתבנו חיים ריבלין שחשף כי במשרד הבינוי מקצים דירות שנועדו לנזקקים לעמותות דתיות המזוהות עם הבית היהודי. "השחיתות של המתנחלים מותרת שלא כמו השחיתות של ישראל ביתנו", טיבי כתב בקבוצה. "הבית בכל זאת 'יהודי'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הראשון שנכנס לקלחת הוא ח"כ יעקב מרגי מש"ס. "מה התעוררתם עכשיו?", שאל את חברי הקבוצה. "כבר שנתיים שהבית היהודי מרגיש שהוא בעל הבית על המדינה". מנגד, השיב לו השר אורי אורבך (הבית היהודי): "להיות בש"ס ולדבר נגד 'שחיתות' במפלגות אחרות, זה כמו לנהל אטליז ולהמליץ על 'שני בלי בשר'".

התגובה של יו"ר הכנסת
מתוך קבוצת הוואטסאפ | צילום:

גם שמעון ריקלין, המתמודד על מקום ברשימת הבית היהודי, הגן על מפלגתו ופנה לטיבי בהודעה: "איך אני אוהב את אלה שהם נגד הכללות שמרשים לעצמם להכליל את האחרים". אורבך וריקלין לא נותרו לבד. גם דני דיין, חברם למפלגה, התחבר לקבוצה בשלב הזה ותמך בדבריהם.

מתוך קבוצת הוואטסאפ
מתוך קבוצת הוואטסאפ | צילום:

אלא שאז פנתה אליו ח"כ סתיו שפיר ממפלגת העבודה: "דני, בתור מי שעמד בראש עמותה פרטית שקיבלה עשרות מיליונים בהסדר חשאי בין המדינה לרשויות ביהודה ושומרון, אני מציעה לך לנסות פעם אחת להגיב לעניין". דיין השיב לה: "סתיו, לדברים שלך אין שחר".

מתוך קבוצת הוואטסאפ
מתוך קבוצת הוואטסאפ | צילום:

"30 מיליון שקלים העבירה המדינה מדי שנה בסוד, דרך הרשויות ביהודה ושומרון, לעמותת מועצת יש"ע, מאז 2010", פירטה שפיר. "אתה לא מכיר את העניין כלל?". וכך השיב דיין: "סתיו, אני לא יודע איך לומר את זה בעדינות אבל את מקשקשת".

מתוך קבוצת הוואטסאפ
מתוך קבוצת הוואטסאפ | צילום:

אלדד יניב, שינסה להצטרף לסתיו שפיר ולכהן עמה גם בכנסת הבאה מטעם מפלגת העבודה, תמך בעמיתתו. "מתברר שסתיו לא נאבקה בוועדת הכספים לשווא", הוא טען. "היא הראשונה שזיהתה שחיתות. מותר להעביר כסף. בשקיפות. ועם החלטה. לא במחטפי סלומינסקי, ולא כשמאחוריו יושב הלוביסט גרשון מסיקה, ולא עם מעטפה בקצה. זה לא עניין של ימין ושמאל. זה עניין של יושר".