למרות המחאה החריפה של חברי הכנסת החרדים על עבודות התשתית בשבת ולמרות המתיחות בין ראש הממשלה נתניהו לבין שר התחבורה - ההערכה היא שהשר ישראל כ"ץ לא יפוטר מתפקידו. בריאיון למהדורה המרכזית התייחס הערב (ראשון) כ"ץ לסערה והבהיר כי אינו מתחרט על ההחלטה לאפשר את קיום העבודות בשבת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"מדובר בעניין ממלכתי ובנושא רציני של קידום תשתיות מאוד חשובות", אמר כ"ץ. "משטרת ישראל אמרה חד משמעית שאסור לבצע את העבודות באמצע השבוע כי ישנה סכנה לחיי אדם. ברגע שאני, כשר, מקבל מידע כזה - אני מגבה את הדרג המקצועי. לחצו עליי להורות על ביטול העבודות, בעיקר החרדים".

העבודות ברכבת בשבת (צילום: רכבת ישראל)
העבודות בערב שבת | צילום: רכבת ישראל



"מי שרוצה למנף את זה לשיקולים פוליטיים עושה טעות", הוסיף שר התחבורה. "אם הח"כים החרדים רוצים להיכנס לעובי הקורה, אז שיידעו שבסופי שבוע מתבצעות פה עבודות בתחומי החשמל, המים, התשתיות. גם נתב"ג עובד".

"לא נגד הדת, צריכים להתפשר"

במהלך הריאיון התייחס כ"ץ גם ליחסים שלו עם ראש הממשלה וטען כי ההודעה שפרסם נתניהו בדבר סיום המשבר הקואליציוני כללה עקיצה לכיוונו. "אם ראש הממשלה רוצה להתנגח בי, יש לו מספיק כוח וסמכות בתחומים אחרים, לא על חשבון הציבור", אמר.

כץ לצד נתניהו (צילום: רויטרס, חדשות)
חילוקי דעות ויחסי עבודה טובים? | צילום: רויטרס, חדשות

כ"ץ ציין כי יחסי העבודה שלו עם ראש הממשלה מצוינים, אך הוסיף כי לשניים חילוקי דעות בכל הקשור למנגנון הליכוד. "יש לנו ויכוח פוליטי לגבי בקרה ושקיפות", אמר. "ברור שהיה מתח ושיש חילוקי דעות, אבל כאן מדובר בטובת המדינה ולא אתן לאף אחד להטות את הדברים".

"אם מישהו היה מצליח, בגלל אינטרס פוליטי, לגרום לזה שיעשו עבודות באמצע השבוע וחלילה היה קורה אסון - היו אומרים שבגלל פוליטיקה התירו את דמם של אנשים", הוסיף כ"ץ. "אני רחוק מלהיות נגד הדת, אני אדם מסורתי מאוד. צריכים לחיות ביחד וכל אחד צריך להתפשר ולאפשר למדינה להתנהל".