נתניהו ורעייתו, ארכיון (צילום: אבי אוחיון לע"מ, חדשות)
ייחקרו באזהרה? | צילום: אבי אוחיון לע"מ, חדשות

פרסום ראשון: אחרי חקירתו של ראש הסגל לשעבר ארי הרו, על פי ההערכה, לא יהיה מנוס בהמשך הדרך מלחקור באזהרה גם את ראש הממשלה בנימין נתניהו ובני משפחתו. ה-FBI צפוי לסייע בחקירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"למרות הלחץ התקשורתי שמטרתו להפיל את ראש הממשלה נתניהו בחקירות, לא יהיה כלום - כי אין כלום", אמר הערב (שישי) גורם המקורב לראש הממשלה בתגובה לפרסום של אמנון אברמוביץ'.

חקירתו של ארי הרו אמש, להבדיל מחקירתו בדצמבר 2015 שעסקה בענייניו שלו, עסקה הפעם רק בענייני נתניהו. מקור הפרשה הוא ישראלי מסביבת נתניהו שהביא את החומר.

יש גם מקורות מידע בחו"ל: תורם בשם שלמה רכניץ, שמופיע ברשימת התורמים הרשמית של נתניהו, שבן משפחתו הסתבך בארה"ב. תוך כדי חקירה או בדיקה צץ גם שמו. לכן החקירה תצטרך להתקיים גם בארה"ב וגם בצרפת, וזה תהליך מאד ארוך.

המשטרה ניסתה "להרדים" את התקשורת

העדות של ראש הסגל לשעבר של נתניהו, ארי הרו, הפכה לחקירה באזהרה במשטרה ונמשכה אתמול יותר מ-12 שעות, במהלכן המשיך לשתף פעולה ולא שמר על זכות השתיקה - גם כשהוזהר. החקירה תוכננה בקפידה במשך זמן רב על ידי בכירי החוקרים ביחידת להב 433. חוקרי המשטרה זימנו לעדות עובדת נוספת בלשכת רה"מ שעסקה בקשרי נתניהו עם תורמים אמריקנים.

בתום החקירה הודיעה המשטרה כי הרו נעצר ונשלח למעצר בית של חמישה ימים. "היחידה הארצית של משטרת ישראל חקרה באזהרה בכיר לשעבר במשרד ראש הממשלה בגין חשד לביצוע עבירות מרמה, זאת במסגרת בדיקה שהיא מנהלת", נמסר. "בתום חקירתו שוחרר לביתו בתנאים מגבילים".

החקירה החלה בשעות הבוקר, כשהרו התבקש להתלוות לשוטרים מיד עם נחיתתו בארץ - כפי שפרסמנו לראשונה בחדשות 2 Online. בחלוף כמה שעות החוקרים הודיעו להרו שהוא חשוד וזאת למרות שהמשטרה ניסתה "להרדים" את התקשורת בנושא ודוברת אגף החקירות הבהירה שהוא לא חשוד.

בנימין נתניהו וארי הרו (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר)
הרו ונתניהו, ארכיון | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

ההערכה היא כי אם יימצא חומר מפליל נגד הרו בפרשה, יוצע לו להפוך לעד מדינה נגד נתניהו. כך או כך מדובר במהלך דרמטי בבדיקה נגד נתניהו, שטרם הפכה רשמית לחקירה.

יש לציין כי הרו ריכז בעבר את התרומות לנתניהו בארצות הברית ומתנהלת נגדו חקירה בחשד למכירה פיקטיבית של חברה. גורם המקורב למעורבים אמר כי המידע שקשור להרו ונתניהו "עשוי להביך מאוד ציבורית את נתניהו, אך לא ברורה אם בכלל מידת פליליותו".

אתמול בבוקר נמסר כי עדותו של הרו תעסוק בבדיקה עליה הודיע היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט בעניין נתניהו. הרו נחקר לפני מספר חודשים בחשד שלמרות היותו איש ציבור ובזמן שהצהיר על אי ניגוד עניינים כמתחייב, הוא הציג מצג שווא לפיו מכר חברה בבעלותו, אף על פי שבפועל - כך על פי החשד - המכירה הייתה פיקטיבית והוא המשיך לנהל את החברה וליהנות מפירותיה. בסוף החקירה ההיא נשלח הרו למעצר בית בלבד.