מבוכה גדולה להרצוג בוועידת העבודה: יו"ר המפלגה הגיע היום (ראשון) לנאום בכינוס בבית החייל בתל אביב, אלא שעם עלייתו לבמה - ספג קריאות בוז מכמאה פעילים שזעקו לעברו "בוז'י הביתה" שוב ושוב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתגובה לקריאות שנשמעו נגדו, אמר הרצוג: "קראו לי כבר כלב, אני לא מתרגש. אני נשאר פה" - זאת תוך שהוא מנסה להמשיך ולדבר, כשברקע ממשיכות להישמע קריאות הבוז המהדהדות. "תודה רבה חברות וחברים יקרים, צירות וצירי הוועידה היקרים. אני מבקש מכולם להרגיע קצת, בואו תקשיבו. זה לא יעזור לכם כפי שלא עזר אף פעם, ודאי זה לא יעזור לכם כי כלב כבר קראו לי. כלב הולך על ארבע כבר קראו לי, זה לא עוזר. אני לא זז לשום מקום".  

"אני לא אתן לחבורת לה פמיליה להשתלט על המפלגה", הוסיף הרצוג. "מי שחושב שבאלימות אפשר להוביל את המדינה יקבל את התשובה שלו בקלפי. יש פה רוב שלא מוכן להיגרר לאלימות ובריונות והוא ינצח".

"מי שרוצה להיות מנהיג לא מתבכיין"

"נכנסתי באמצע המהומה ונדהמתי ממה שמתרחש באולם", העידה ח"כ שלי יחימוביץ'. "זה היה ביטוי של אנשים לכעס שלהם. הבנתי שהרצוג איים בסילוק של מי שקרא לו בוז. מי שרוצה להיות מנהיג לא אמור להתבכיין".

מתקפה חריפה. יחימוביץ' (צילום: פלאש 90, יונתן סנדל)
מתקפה חריפה. יחימוביץ' | צילום: פלאש 90, יונתן סנדל

"האיומים של הרצוג לסילוק חברי מפלגה מחפירים, והבכי והנהי על קריאות הבוז שספג הם כל דבר חוץ ממנהיגות", תקפה יחימוביץ'. "קריאת הבוז הקשה ביותר נשמעה היום דווקא מפי הרצוג, כשבשיא חולשתו הציבורית הודיע ל-60 אלף חברי מפלגה שהוא מצפצף עליהם צפצוף ארוך וכי באמצעות קומבינות יוכל לארגן לעצמו קדנציה נוספת בלעדיהם".

"היום על הבמה, בפעם האלף שב הרצוג וקונן על כך שלכאורה כונה כלב", הוסיפה. "בפועל הוא משתמש בעצמו במלה כלב מאה פעמים ביום, אף שבמציאות מעולם לא נאמרה לגביו. זהו נסיון נואש לזכות באמפתיה על בסיס חמלה, אולם בבכיינות לא בונים במנהיגות."

הצעת הרצוג התקבלה: הפריימריז בעוד שנה

למרות המהומה, הרצוג הצליח להעביר ברוב גדול בוועידה את ההחלטה לדחות את הפריימריז לראשות המפלגה בשנה בדיוק - ל-31 ביולי 2017, זאת לאחר ש-750 חברים הצביעו בעד ו-402 התנגדו.

ההחלטה התקבלה בניגוד לדעתם של ח"כ שלי יחימוביץ' וח"כ אראל מרגלית שביקשו לקיים את הבחירות המקדימות עד סוף השנה הקרובה ולא לדחות אותן לאמצע שנת 2017. לטענתם, הדחייה מנוגדת לחוקת המפלגה, הקובעת כי יש לערוך פריימריז 14 חודשים מאז הבחירות לכנסת.