נתניהו נגד שקד: המאבק ממשיך
נתניהו נגד שקד | צילום: פלאש 90 - יהונתן סינדל, רויטרס, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו יפעל לסכל את יוזמתה של שרת המשפטים איילת שקד לפצל את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה - כך נודע לחדשות 2. השבוע הודיעה שקד לחברי הוועדה שתבחר את היועץ המשפטי הבא כי ייתכן שהתפקיד יפוצל לתובע כללי וליועץ לממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתשובה לפניית חדשות 2 נמסר מלשכת ראש הממשלה שביוזמת שקד יש סיכונים רבים. "הרעיון לפצל את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה עלול לפגוע ביכולתו למלא את תפקידו באופן מלא", הסבירו בלשכה. "למוסד היועץ המשפטי לממשלה תפקיד קריטי במערכת הבלמים והאיזונים, שהיא מיסודות הדמוקרטיה הישראלית. הסכנה היא שפיצול התפקיד יצמצם את הראייה המערכתית הרחבה שעומדת כיום בפני היועץ המשפטי לממשלה ושנדרשת לביצוע תפקידו באופן המיטבי ביותר".

דבר תכנית פיצול תפקיד היועץ המשפטי לממשלה פורסם מוקדם יותר השבוע, אז אמרה השרה שקד בריאיון לגלי צה"ל כי ביקשה מחברי הוועדה "להודיע למתמודדים שהדבר נבחן ויישקל - חשוב לי שמי שמתמודד ידע שהדבר בהחלט נבחן ברצינות, אני נוטה ללכת לכיוון הפיצול".

היא הוסיפה כי "כרגע בוחנים אדם שאמור להתאים גם ליעוץ משפטי וגם לתביעה הכללית, הוא אמור להיות מוכשר לבצע את שני הדברים. אם נחליט לפצל את התפקיד אחרי שייבחר אותו מועמד, ילקחו ממנו חלק מהסמכויות".