בנימין נתניהו, יצחק הרצוג (צילום: נתי שוחט, פלאש 90)
נתניהו והרצוג. לא ישתפו פעולה בקרוב | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הרצוג ומפלגתו לא יצטרפו בקרוב לממשלת נתניהו: כך לפחות מדווחים היום (שישי) גורמים פוליטיים שהיו מקורבים למגעים בין המחנה הציוני לליכוד בתקופה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

לדברי אותם גורמים, נתניהו והרצוג מעוניינים באופן עקרוני בהקמת ממשלת אחדות, אולם הפערים בנושא המדיני מונעים זאת מהם - כמו גם הפערים בסוגיית התיקים שאמורים חברי המחנה הציוני לקבל לידיהם במידה ויצטרפו לממשלה.

הן נתניהו והן הרצוג העריכו שבמפלגתו של האחרון ישנם כיסי התנגדות גדולים למהלך החבירה, ובראשם עומדות שלי יחימוביץ' וציפי לבני.

בתחילת השבוע צפוי הרצוג לנאום בוועידת מפלגת העבודה - ולשבור שתיקה בת כמה ימים בנושא. על פי ההערכות, הוא יישא נאום אופוזיציוני חריף שיספק מענה לדיווחים מהימים האחרונים שלאחר חתימת ההסכם בין אירן למעצמות, לפיו המחנה הציוני יצטרף לממשלה כדי לגבש חזית ישראלית אחידה בסוגיה החשובה.

גלאון: "יודעת בוודאות שהמחנה הציוני בדרך לממשלה"

שלשום (רביעי) טענה יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון בריאיון לתכנית "מה בוער" בגלי צה"ל כי היא יודעת שהרצוג ייכנס בקרוב לממשלת נתניהו - ושאף ייסע בשליחותו לארצות הברית. "אני יודעת בוודאות שהמחנה הציוני בדרך להיכנס לממשלה והסכם הגרעין יהיה רק התירוץ", סיפרה גלאון. "אני יודעת שהמחנה הציוני בדרך לממשלה והסכם הגרעין הוא וו להיתלות בו".

ח"כים מהעבודה יקימו עמה חזית? גלאון (צילום: חדשות 2)
"דברי גלאון - קשקוש מוחלט" | צילום: חדשות 2

לדבריה, יו"ר המחנה הציוני מיועד לנסוע בשליחות הממשלה לארה"ב "להסביר את הכשלים". בתגובה לשאלה האם הרצוג ייסע לוושינגטון כבר בתור שר החוץ של מדינת ישראל אמרה גלאון כי אין לה תשובה על כך. במחנה הציוני דחו בתוקף את הדברים והכחישו בתוקף כוונה להיכנס לממשלה: "ההכחשה גורפת", אמרו לחדשות 2 Online. "זה קשקוש מוחלט".

יממה לפני כן, עת חתימת ההסכם בין אירן למעצמות, נפגשו נתניהו והרצוג בלשכת ראש הממשלה, שם עדכן נתניהו את הרצוג בסקירות שניתנו בישיבת הקבינט בנוגע למשמעויות הביטחוניות של הסכם הגרעין עם אירן - הסכם שהקבינט דחה והצהיר כי ישראל אינה מחויבת אליו.

ראש הממשלה אמר להרצוג כי העובדה שקיימת הסכמה בין הקואליציה לאופוזיציה באשר לסכנה שמהווה הסכם זה חשובה במיוחד בעת הזאת. השניים סיכמו כי יש להציג חזית אחידה כלפי חוץ בנוגע להתנגדות להסכם.