28 שעות לתום המועד הסופי למשא ומתן הקואליציוני, המגעים הנמרצים בין הליכוד לישראל ביתנו נמשכים. כ-20 הצעות פשרה ונוסחאות שונות שהוגשו לליברמן לא הביאו אותו להתרצות בנושא חוק הגיוס. הערב (שלישי) פורסם במהדורה המרכזית שליברמן, בשיחות סגורות, נשמע אף תקיף יותר: "שום הצעת פשרה לא הגיעה ואין מקום לפשרה". בליכוד, מנגד, ממשיכים להיערך לבחירות ואישרו את המיזוג עם רשימת כולנו לכנסת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

בשיחות סגורות, הבהיר ליברמן כי מבחינתו "אין חדש תחת השמש" והצעות הפשרה שהוגשו אליו לא מביאות לפריצת דרך במשא ומתן. "צריך לקבל את הפתרון שהחרדים יצאו מהמליאה ולא יצביעו על החוק", טען באותן שיחות, שפורסמו הערב במהדורה המרכזית. לדבריו, הוא לא מתכוון לשנות אות או פסיק בחוק.

מקשיח עמדות בשיחות סגורות, ליברמן
ליברמן בשיחות סגורות | צילום: החדשות
יגיע לפשרה? ליברמן בשיחות סגורות
ליברמן בשיחות סגורות | צילום: החדשות

מוקדם יותר היום, נתניהו קיים סוג של מפגן עוצמתי במזכירות הליכוד, ואישר קדנציה נוספת שלו בראשות הליכוד. כך, הוא הוריד מהפרק את האפשרות שאחד מחברי הכנסת האחרים בליכוד ינסה להחליף אותו. בנוסף, המיזוג עם כחלון מסנדלת את האפשרות שכולנו תלך עם גנץ - ומאפשר לנתניהו לשפר עמדות.

גורמים בליכוד מעריכים שאביגדור ליברמן קיבל החלטה לסלק את נתניהו בגלל נושא חוקי החסינות, שצפויים להשאיר את נתניהו עוד שנים רבות בכס ראשות הממשלה.

ביטן: "התקדמות במו"מ עם ליברמן"; דובר הליכוד: "הוא דוחה כל הצעה"

על רקע המשבר במשא ומתן הקואליציוני וקצת יותר מיממה לפני תום המועד החוקי להרכבת הממשלה, ח"כ דוד ביטן מהליכוד אמר הערב כי הושגה התקדמות במגעים עם יו"ר ישראל ביתנו אבגידור ליברמן. לדברי ביטן, בשלב הזה מחכים לתשובתו הסופית של ליברמן וכן לחוות הדעת המשפטית.

לדברי גורמים המעורים במגעים, על פי המתווה החדש שהוצע לליברמן חוק הגיוס יעבור אך יעדי הגיוס ייקבעו בחקיקת משנה שיביא שר הביטחון על פי צרכי צה"ל. עוד סוכם כי תוקם ועדה מיוחדת בכנסת שתהיה אחראית על הנושא ובראשה יעמוד ח"כ מישראל ביתנו.

מזכירות הליכוד בהצבעה על המיזוג
מזכירות הליכוד מאשרת המיזוג | צילום: דוברות הליכוד, חדשות

דובר הליכוד יונתן אוריך מסר בתגובה לפרסום כי "לא נקבעה פגישה ואין כרגע שום התקדמות עם ליברמן, הוא דוחה כל הצעה ומנסה למשוך זמן".

במקביל, שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה למשא ומתן התקוע עם יו"ר ישראל ביתנו ואמרה כי "ליברמן רוצה להפיל את בנימין נתניהו ואת ממשלת הליכוד". התבטאותה זו של רגב מגיעה לאחר שאמש הונחו חברי הכנסת ושרי המפלגה "לשגר אש חופשית לעבר ליברמן" על רקע פגישה נוספת בינו לבין רה"מ נתניהו שהסתיימה ללא כל התקדמות.

בתום ישיבת מזכירות הליכוד שבמהלכה אושרה ברוב גדול הצעת ראש הממשלה למיזוג עם "כולנו", התייחסה סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי להחלטה. בחשבון הטוויטר שלה כתבה: "החלטת מזכירות הליכוד היום לשלב את כחלון ועוד 3 ח"כים מכולנו בליכוד היא חלק מההבנה שלא ניתן למפלגות קטנות לקחת בשבי מדינה שלמה. מפלגת שלטון גדולה שלא ניתנת לסחיטה היא אינטרס לאומי".