לאחר שהודיע על הסרת מועמדותו מהתמודדות לתפקיד שגריר ישראל במצרים ואחרי הפרסום כי הוא שוקל להשתתף בעונה הבאה של הישרדות VIP - שר התקשורת איוב קרא, הגיע היום (ראשון) לאולפן "שש עם עודד בן עמי" והגיב להתפתחויות. הוא טען כי בליכוד סיכלו את מינויו לשגריר, תקף בחריפות את נתניהו והאשים שהוליך אותו שולל: "אני כועס - הלכתי אחריו כמו עיוור".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

השר קרא הסביר בריאיון מדוע החליט להסיר את מועמדותו מתפקיד השגריר במצרים. "פנו אליי, לא אני ביקשתי. חשבו שאני הכי מתאים בתקופה הזאת כי אני היחיד שמכיר את הנשיא המצרי", אמר. "יש לי יתרון גם מהתרבות שאני בא ממנה. פעם ראשונה שיש דרוזי במינוי פוליטי במדינה ערבית. במקום שיהיה קונצזוס על כך כדי שיהיה גשר לשלום - חטפתי מהליכוד וגם מסביבת ראש הממשלה תקפו אותי".

"אני האיש הכי מוכשר לתפקיד", הבהיר קרא. "על בחריין אמרתי שצריך ללכת גם ללא הפלסטינים. גם לגבי המנהרות שאמרתי שצריך רובוט. כל הזמן יש נגדי דעות קדומות לצערי, וצר לי שביום שמכריזים על טייס ראשון דרוזי של מסוק קרב אני צריך לעמוד כאן ולהוכיח את נאמנותי, כשאני נכה וקצין בכיר ואיבדתי את שני אחיי".

שר התקשורת קרא במתקפה על נתניהו (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
קרא לצד נתניהו | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

קרא הזכיר את התייצבותו לצד ראש הממשלה בנושא חוק הלאום וטען: "חוק הלאום בלעדיי היה קורס. הייתי השכפ"ץ שלו כי אני מאמין שזה חוק טוב. לדרוזים צריך להיעשות תיקון וייעשה. כשאני רואה בתוך הליכוד אנשים כמו מירי רגב וזאב אלקין אומרים שאני לא דרוזי כי אני שר זה מרגיז אותי".

"אני גאה כי אני ישראלי גאה, אדם נאמן ואמין. מספיק עם הגישה הזאת", הוסיף. "אנו שותפים לגורל, להילחם בכל אויבי ישראל. פעם ראשונה הכו בי כי אמרו שאני דרוזי, פעם שנייה ביטלו אותי במקום 29 ואז הזיזו אותי ל-30 בגלל בן דהן. זו מכה אחרי מכה. גרמו לאנשים עם דעות קדומות לפגוע בי כשאני בליכוד. אמשיך לשרת את מדינת ישראל ועם ישראל".

"אני כועס על מנהיגים שלא יודעים להגן על אנשים שלהם", תקף את התנהלות נתניהו. "אני כועס כי הלכתי כמו עיוור הלכתי אחריו. אני רק יכול לומר שהאמנתי בו עד היום, וכעת אחרי מה שקרה יש לי בעיה. אחרי שאשוחח איתו אקבע את דרכי". בשלב זה שר התקשורת הרים את קולו ואמר בנחרצות: "לא אהיה גוי של שבת ואגן בגופי על ישראל. הפגיעה בי היא סמלית במיוחד אחרי חוק הלאום. במקום לחבק אותי על הנאמנות למדינת ישראל, תוקפים אותי מה זה הדבר הזה".

"רואה את עצמי כאחד המנהיגים בישראל"

באשר לפרסומים כי הוא קיבל הצעה להשתתף בעונה הבאה של התוכנית הישרדות, אמר: "הישרדות פנו אליי מספר פעמים, כי הם חושבים שאני פופולרי ואטרקטיבי לתוכנית שלהם". הוא הסביר כי התחמק אך הם התעקשו שייפגש איתם: "מצאתי זמן והסברתי שאני כרגע רואה את עצמי כאחד המנהיגים בישראל. הם חשבו שאני יכול להעלות את הרייטינג. אני מקווה שהם לא טועים ואני מאמין שבהישרדות אני טוב כי בעברי אני קצין קרבי, נפצעתי קשה כמה פעמים. הצלחתי בניגוד למה שאמרו עליי".

לסיום אמר: "אני במקום ה-39 ברשימת הליכוד ולמרות שהזיזו אותי, אני לא הולך להתפטר. בסופו של דבר אמצא את עצמי בזירה הפוליטית כיוון שעם ישראל מאחורי בניגוד לעסקנים הזולים והמפאייניקיות שחדרה לליכוד".