ילדים בקייטנה בחופש הגדול, אילוסטרציה (צילום: אדי ישראל / פלאש 90)
פיקוח - לא מהקיץ הקרוב | צילום: אדי ישראל / פלאש 90

הפיקוח על הקייטנות הציבוריות ייכנס לתוקף רק בעתיד, ולא כבר בקיץ הקרוב - כך קבעה היום (שני) ועדת הפנים של הכנסת, שאישרה לקריאה שנייה ושלישית את יוזמת החוק של חבר הכנסת דוד אמסלם בנושא. ההחלטה הגיעה לאחר הודעת שר הפנים אריה דרעי כי לא יוכל לעמוד בלוח הזמנים ולפקח על המחירים עוד השנה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי החוק, שר הפנים יוכל לקבוע מדי שנה סל בסיסי של תכני קייטנה שלו יוצמד מחיר מקסימום, שיחול על קייטנות הפועלות במבני ציבור. במידה ובאזור רישום תפעל לפחות קייטנה מפוקחת אחת, הרשות המקומית או מפעיל אחר יורשו להפעיל קייטנות נוספות במחיר שחורג מהמחיר המפוקח. בנוסף, יורשו רשויות מקומיות והממשלה לסבסד קייטנות כך שמחירן יהיה אף נמוך מהמחיר המפוקח.

"משפחה במעמד ביניים עם שלושה ילדים לא יכולה לשלם 2,000 שקלים לילד למשך שלושה שבועות", הסביר אמסלם בדיון. "אף אחד לא ביקש סטייק פילה, אלא סל בסיסי ושירות. שר הפנים סבסד גם בשנה שעברה, והחוקה הזה נותן לו סמכויות ויכולת לקבוע מחיר".

"אין לשר סמכות ואין למחוקק כוונה להגיד לעיר לסבסד קייטנה", הבהיר אמסלם. "תקום ועדה מייעצת, שתהיה חייבת לשמוע את עמדת השלטון המקומי, והיא תקבע בכל שנה עלות סל קייטנה ריאלי".