נתניהו, טראמפ, הבית הלבן (צילום: אבי אוחיון לע"מ)
טראמפ ונתניהו | צילום: אבי אוחיון לע"מ

למרות שכבר הבהיר היום (שני) רה"מ נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד כי הוא תומך בהעברת השגרירות האמריקנית לירושלים, מפרסמת היום לשכת רה"מ בצעד חריג תמלולים משיחות שערך נתניהו עם בכירי הממשל בארה"ב כדי להוכיח שזו הייתה עמדתו גם בעבר. "הדברים שפורסמו ברשת פוקס הם שקר", מסרה לשכת רה"מ בתגובה לציוץ של כתב "פוקס ניוז" לענייני חוץ, קונור פאוול, כי "נתניהו אמר לטראמפ לא להעביר את השגרירות בעת הנוכחית".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"רה"מ נשאל על השגרירות והסביר שהדבר (העברת השגרירות) לא יגרום לשפיכות דמים באזור, כמו שמפחידים אותו (את הנשיא טראמפ)", פרסמו בלשכה מתוך סיכום ארוחת הצהריים בבית הלבן.

כמו כן בשיחת הכנה עם היועץ לביטחון לאומי המיועד פלין, הסביר השגריר דרמר מדוע העברת השגרירות תעזור לקדם את השלום ולא להיפך. "זה ישדר את המסר שאנחנו בירושלים כדי להישאר. העברת השגרירות תכריח את הצד השני להתמודד עם השקר שהם בונים, שלישראל אין קשר עם ירושלים ויגרום להם להבין שישראל תישאר לתמיד ושבירתה תהיה ירושלים".

"זו עמדתו העקבית והברורה של רה"מ נתניהו, שנאמרה גם היום", הבהירו בלשכת נתניהו.

"הנשיא מאוד זהיר"

הבוקר בפתח ישיבת סיעת הליכוד אמר נתניהו כי לא רק שהעברת השגרירות האמריקנית לירושלים לא תפגע בתהליך השלום, היא תקדם אותו. לדבריו, מהלך מסוג זה "יתקן עוול היסטורי וינפץ את האשליה הפלסטינית שירושלים אינה בירת ישראל. זו עמדתי, היא ברורה, לא השתנתה ולא תשתנה - ואני שמח לשמוע שגם מפלגות אחרות מאמצות את דף המסרים של הליכוד".

פוטר. טילרסון (צילום: רויטרס, חדשות)
עורר סערה. טילרסון | צילום: רויטרס, חדשות

את הדברים אמר נתניהו בתגובה לדבריו של מזכיר המדינה האמריקני רקס טילרסון אתמול בתכנית "פגוש את העיתונות" ברשת NBC, לפיהם הנשיא טראמפ הנשיא "עדיין בוחן האם העברת שגרירות ארה"ב לירושלים תועיל או תזיק למאמצים להסכם שלום בין הפלסטינים והישראלים". לדבריו, "הנשיא מאוד זהיר, כשהוא מבין כיצד ההחלטה תשפיע על תהליך השלום".