מיכל קסטן-קידר, אלמנת צה"ל ששכלה את בעלה סגן-אלוף דולב קידר ז"ל במבצע צוק איתן, הטיחה היום (רביעי) בראש הממשלה בנימין נתניהו דברים קשים במהלך הדיון על המבצע בוועדה לביקורת המדינה. "האיום הכי קשה על מדינת ישראל הוא העומד בראשה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"יגידו לכם שזו הייתה מלחמת אין ברירה", המשיכה אלמנתו של קידו. "זה שקר. תמיד יש ברירה ודרכים אחרות. אבל הפתרון הכי קל הוא לעצום עיניים ולקוות שהבעיה תיעלם לבד. למנוע את המלחמה הבאה זו לא סיסמה של השמאל. זה התפקיד שלכם. לא רק של הממשלה, אלא שלכם - חברי הכנסת. של כולכם".

בהמשך דבריה פנתה קסטן-קידר לנתניהו ואמרה לו: "הפסק להאשים את כולם במחדלים שלך. תמיד זה העולם, זה אירן, זה חמאס. חמאס לא עומד בראש מדינת ישראל. וכן, אני יודעת שאני צריכה להאשים את חמאס במוות של בעלי".

סא"ל דולב קידר ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
סא"ל דולב קידר ז"ל | צילום: דובר צה"ל

סא"ל דולב נהרג ב-12 ביולי 2014 לאחר שמחבלים חדרו לשטח ישראל ממנהרה ותקפו בטילי נ"ט את הכוח שהוביל. דולב יחד עם חיילים בכוח עליו פיקד הסתער ונהרג מאש המחבלים. 

הדיון היום בוועדה לביקורת המדינה של הכנסת בהשתתפותו של ראש הממשלה נתניהו היה סוער במיוחד. בני משפחות שכולות שהיו נוכחים באולם הטיחו האשמות קשות בנתניהו ובחברי הליכוד. גם אמו של הדר גולדין, שגופתו מוחזקת על ידי חמאס בעזה, הטיחה ביקורת קשה בנתניהו: "האם אנחנו רק דוח פתולוגי עבורכם?".

הדר גולדין ז"ל (צילום: חדשות)
הדר גולדין ז"ל | צילום: חדשות

"בני הפך מלוחם גיבור לחוב של גופה - תתביישו לכם", הוסיפה האם לאה. "הדר גולדין ואורון שאול הם 'קייס סטאדי' של מלחמת ניצחון המנהרות".