ליברמן ימונה לשר הביטחון? (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
"רגב חסרת עקרונות" | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שעות ספורות אחרי שיחת הבירור בין שר הביטחון יעלון לראש הממשלה נתניהו, בעקבות התבטאויותיו של יעלון בנאום בפני מפקדי צה"ל, הוציאו בצהריים (שני) השניים הודעה משותפת בה הבהירו: "ליבנו בינינו את הדברים". מקורבי שר הביטחון הגיבו למתקפה הבוקר של שרי הליכוד ותקפו את השרה מירי רגב: "הייתה ונשארה פופוליסטית".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה של נתניהו ויעלון נכתב כי "ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון נפגשו הבוקר וליבנו ביניהם את הדברים. אין ערעור, ולא היה כזה, על כך שהצבא כפוף לדרג המדיני והקצינים חופשיים להביע את דעתם בפורומים הרלבנטיים".

מוקדם יותר הגיבו ‏בסביבתו הקרובה של יעלון לביקורת שמתחו עליו עמיתיו השרים בליכוד. מקורבי שר הביטחון הטיחו בשרת התרבות מירי רגב כי היא "הייתה ונשארה פופוליסטית חסרת עקרונות, שמשנה את עורה ומחליפה דעותיה לפי הרוח". גם שר התשתיות יובל שטייניץ זכה לעקיצה ועליו נאמר כי "לדברי שטייניץ יהיה תוקף רק אם ייאמרו בשבתרבות".

"חילופי אש" בתוך הליכוד (צילום: פלאש 90 - יהונתן סינדל, מארק ישראל שלם)
"חילופי אש" בתוך הליכוד | צילום: פלאש 90 - יהונתן סינדל, מארק ישראל שלם

שרים וחברי כנסת במפלגת השלטון מתחו הבוקר ביקורת על התבטאויותיו של השר יעלון, שקרא אמש לקציני צה"ל להביע את דעתם, גם בניגוד לעמדת הדרג המדיני. "לא ייתכן שקצין בתפקיד ייקח את המושכות מהדרג המדיני ויתנהל כאילו זה צבא שיש לו מדינה", אמרה לחדשות 2 Online שרת התרבות מירי רגב.

"שר הביטחון התבלבל", היא המשיכה. "מפקדי הצבא צריכים 'לומר את שעל ליבם' בפורומים המתאימים ובנושאים עליהם הם אמונים". לצד זאת, הדגישה השרה כי "בנושאים אלו זו חובתם 'לדפוק על השולחן' ולהתווכח. לשם כך הצבא מיטיב לקיים הערכות מצב ודיוני קבלת החלטות".

גם שר התשתיות יובל שטייניץ מתח ביקורת על הדברים של יעלון. "אינני מבין מה מניע את שר הביטחון באמירות הללו", אמר בריאיון לתכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין בגלי צה"ל. "התפקיד שלו זה למשמע את צה"ל. צריך שיהיה קו אדום ביו צבא ומדינה ובין צבא ופוליטיקה. אני חושב שדבריו הם טעות אומללה. אצל בן גוריון זה לא היה קורה".