תוקף את האמירות נגד צה"ל, לא חוסך ביקורת מההנהגה הנוכחית - ולא שולל כניסה לפוליטיקה: כשנה וחצי מאז עזב את תפקיד הרמטכ"ל, רא"ל במיל' בני גנץ מדבר ומתייחס לסוגיות הבוערות שעל סדר היום - וגם מתייחס לעתידו האישי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

במפגש עם סטודנטים בבאר שבע שאורגן על ידי תנועת "דרכנו", גנץ לא משאיר ספק לגבי האופן שבו הוא רואה את המתקפות נגד צה"ל ומפקדיו. "אם מישהו חושב שהחבטות שחבטו בצבא באחרונה, בעיניי שלא בצדק, לא מפריעות לתפקוד של הצבא, אני חושב שהוא שוגה. הדברים האלה עלולים לגרום לחוסר ביטחון מבפנים".

גנץ התייחס לפרשת החייל היורה והתייצבות של פוליטיקאים בבית המשפט - בראשם מי שמכהן כיום כשר הביטחון, אביגדור ליברמן וגם למתקפות כנגד סגן הרמטכ"ל, יאיר גולן - והוא מזהיר מההשלכות: "אומרים שכל הפיכה צבאית סופה להיגמר בהפיכה צבאית אחרת שתפיל אותה. ברגע שאתה נוגע באזור של הממלכתיות ובאזור של הערכים, מתישהו, יום אחד, מישהו יהפוך את הסיפור הזה על פיו".

פוליטיקה? "ייקח לי עוד שנתיים להתאושש מהשפעת"

גנץ התייחס גם לסוגיית כניסה אפשרית שלו לפוליטיקה ומתייחס באופן משעשע לתקופת הצינון שנגזרה עליו: "אני עם שפעת קשה ומתקשה להתאושש ממנה, וזה לוקח לפחות עוד שנתיים עד שאני אצא מהמחלה הזאת. אני לא חושב שאני איזה מושיע ישראל, ואני לא חושב שאין אנשים טובים בחברה הישראלית. אין לי החלטה ללכת או לא ללכת לפוליטיקה, צובעים אותי בכל מיני צבעים אבל אף צייר עוד לא פגע".

ייתכן שעצם השתתפותו של גנץ בכנס של ארגון "דרכנו" (לשעבר "V15") מעידה על הכיוון הפוליטי שלו - ועל כך מעידים גם דברי הביקורת שלו על ההנהגה הנוכחית: "יש הבדל בין להנהיג לבין להיות ראשון. להערכתי, השינוי בחברה הישראלית יופיע מלמטה למעלה ולא מלמעלה למטה".