אין תמונה
שר הפנים - ושר החוץ בפועל? שלום

נתניהו השאיר בידיו את תיק החוץ, אבל האם המרוץ על החוץ עדיין נמשך? במעמד השבעת הממשלה ה-34 אמש (חמישי), התברר סופית כי ראש הממשלה הותיר בידיו את התיק הבכיר - וכי חברת הכנסת ציפי חוטובלי תשמש סגנית שר החוץ, ללא שר מעליה. אז מדוע בכיר אחר בליכוד טוען שהוא למעשה שר החוץ של מדינת ישראל?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

השר סילבן שלום, שמונה לתפקיד המשנה לראש הממשלה ושר הפנים, טוען כי קיבל לידיו חבילת סמכויות שהופכת אותו לשר החוץ בפועל. לדבריו, הוא קיבל "חבילת נושאים" לעסוק בהם שעניינם ענייני המשרד היוקרתי והבכיר.

האזינו לקטע מתוך הפרק החדש (צילום: פלאש 90, חדשות)
הסמכויות בידיה או לא? סגנית השר חוטובלי | צילום: פלאש 90, חדשות

לדברי שלום, התנאים הללו עליהם סיכם עם נתניהו בפגישתם עדיין לא פורסמו - אולם הם יובהרו בהמשך, מה שיהפוך אותו לשר החוץ בפועל של מדינת ישראל, מבלי להתמנות לתפקיד רשמית. חברת הכנסת ציפי חוטובלי מונתה אמש לסגנית שר החוץ וטענה כי נתניהו הבטיח לה שכל הסמכויות יהיו בידיה, כיוון שאין שר חוץ המכהן מעליה.

השר ארדן שהוביל את מדיניות אי ההפללה (צילום: חדשות)
תיק החוץ - וארדן לא יישאר בחוץ | צילום: חדשות

נתניהו, חוטובלי, שלום, ארדן - או בכלל הרצוג?

לאור הטענות הסותרות של חוטובלי ושלום, נראה שהמרוץ על תיק החוץ למעשה עדיין נמשך. בינתיים, מי שממתין בחוץ בציפייה לקבל את אותו תיק חוץ הוא ח"כ גלעד ארדן - שלו התיק היה מוצע לו, היה מתרצה ונכנס לממשלה שכבר הוקמה.

הרצוג (צילום: Isaac Harari  / Flash 90)
קרא לנתניהו לא לשמור לו את התיק. הרצוג | צילום: Isaac Harari / Flash 90


נתניהו, מצדו, טוען כי הוא שומר את תיק החוץ דווקא ליו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, לכשירחיב את ממשלתו בהמשך. הרצוג קרא לו אמש מעל בימת הכנסת בישיבת השבעת הממשלה החדשה שלא לשמור לו את התיק - ולהעניק אותו לחבר במפלגתו.