תמיכה גם מהכנסת: שבועיים לפני ההפגנה המתוכננת מול המשכן הגיעו הבוקר (ראשון) חברות הכנסת מרב מיכאלי ומיכל בירן (המחנה הציוני) לתיכון קלעי בגבעתיים, שם החלה "מחאת המכנסיים הקצרים" של התלמידות. הן הגיעו בתיאום עם צוות בית הספר אך לא נפגשו עמו, אלא רק עם הבנות, שאותן הזמינו למליאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"המכנסיים הקצרים הם רק סמל. המאבק של בנות בכל הארץ הוא נגד האפליה וחינוך לאי-שוויון. פגשתי בנות חכמות ונחושות ובנים ששותפים למאבק הצודק והעמוק הזה", אמרה ח"כ מיכאלי לבנות.

לדבריה, כבר ב-1996 פנתה לשר החינוך בדרישה להכניס לתכנית הלימודים חינוך לשוויון מגדרי: "כמעט 20 שנה אחר כך, משרד החינוך עוד לא טרח לדאוג לכך. במקום זה, מערכת החינוך ממש מתעקשת להפוך בנות לאובייקט מיני ומעבירה אליהן את האחריות לכל פגיעה מינית".

הח"כיות בבית הספר
הח"כיות בבית הספר | צילום:

ח"כ בירן הצטרפה לדבריה ואמרה כי פגשה נערות מודעות שמבינות שאפלייה שתתחיל בחצר בית הספר תמשיך בכל תחומי החיים: "המחאה הזו אינה על גובה המכנס אלא שוויון בין גברים לנשים". 

רומי יוסף-בנימיני, התלמידה שיזמה את המאבק, אמרה: "שמחנו לשמוע שיש חברות כנסת מעורבות וקשובות לנושא, עברנו יחד איתן בבית הספר ודיברנו עם תלמידות ותלמידים על העניין, שמענו דעות נוספות חלק תומכות וחלק פחות, העלנו את המודעות בקרב תלמידים שפחות מעורבים ולבסוף חברות הכנסת הזמינו אותנו למליאה בכנסת שתתקיים מחר בנושא. ריגש אותנו מאוד לראות שיש חברות כנסת מעורבות וענייניות שיודעות גם לפעול ולא רק לדבר".

בתחילת השבוע פורסם לראשונה בחדשות 2 Online מכתב התיכוניסטיות לשר החינוך נפתלי בנט, שבו הן קראו לו להתערב במאבק ודרשו שוויון בין נשים לגברים בכל הנוגע ללבוש בית הספר. השר בנט טרם השיב לפנייתן, והן מתכוונות למחות מול הכנסת בעוד כשבועיים.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv