מרכז מפלגת הבית היהודי התכנס הערב (ראשון) ביישוב נחלים ואישר את ההסכם הקואליציוני של המפלגה עם הליכוד. יושב ראש המפלגה ושר החינוך המיועד נפתלי בנט נשא דברים באירוע והתייחס בין היתר למשא ומתן הקואליציוני הממושך, לביקורות סביב מינויה של ח"כ איילת שקד לשרת המשפטים ולהשפעה שתהיה למפלגה על מדיניות הממשלה. "הבטחנו שהבית היהודי יניח יד על ההגה של המדינה", אמר בנט. "זה לא היה קל, אבל היום יש לנו יד יציבה בכל נקודות קבלת ההחלטות במדינת ישראל - יש לנו יד על ההגה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא ניתן לרכב הזה ליפול, לא ניתן לו לעשות תאונות, אבל גם לא נשב מאחור בבגאז'", אמר בנט. "נדאג שהרכב הזה - ממשלת ישראל שעובדת עבור המדינה - ייסע. יש לנו אחריות, החינוך של כל ילדי ישראל מופקד בידינו, מערכת המשפט על כל היבטיה, החקלאות, הביטחון".

יו"ר הבית היהודי התייצב לימינה של חברת מפלגתו, שרת המשפטים הבאה. "בימים האחרונים יש גל מתקפות נגד מינוי של חברת הכנסת איילת שקד לתפקיד שרת המשפטים במדינת ישראל", אמר בנט. "המתקפות הן ירודות, הן לא ראויות, הן מגיעות מכל מיני כיוונים. האחיזה בבית המשפט תביא לחיזוק האמון הציבורי במערכת המשפט. הערב הזה כולנו איילת שקד".

בנט ושקד (צילום: חדשות 2)
"המתקפות לא ראויות". בנט ושקד | צילום: חדשות 2

בדבריו שב בנט והדגיש כי יפעל למען כל אזרחי ישראל. "הממשלה שתקום היא ממשלה של כל הציבור", אמר. "גם עם 61 חברי כנסת זאת יכולה להיות ממשלת אחדות, אם רק נדע להיות מאוחדים. ממשלת אחדות זאת החלטה של שותפי הקואליציה להסתכל על טובת כלל הציבור".

"זאת תהיה ממשלה של דתיים, חילונים, חרדים, יהודים, דרוזים וערבים, עולים חדשים וותיקים - ממשלה של כולם", אמר. "אני רוצה לומר לכל אזרח בישראל: ילדיכם ילדי ובאשר תלכו נלך כולנו לשרת אתכם נאמנה".