בנט. שר הביטחון הבא? (צילום: פלאש 90, חדשות)
הבטיח ויקיים? בנט | צילום: פלאש 90, חדשות

על רקע דרישת הבית היהודי לקבל לידיה את תיק החינוך בממשלה הקרובה, שבנו לעיין בשורת ההתחייבויות שאותן העבירה המפלגה לידי חדשות 2 Online בתקופה שקדמה לבחירות, כחלק מחזונה לתכנית הרפורמות שבכוונתה להוביל בתחום. בין היעדים: תוספת של סייעת שלישית בגני ילדים, הפחתה דרמטית של מספר התלמידים בכיתות הלימוד והקמת 20 מרכזים לגיל הרך ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד טרם נאלצו להתמודד עם השלכות אכזבת הבחירות הגדולה, לא היססו במפלגת הבית היהודי להתחייב לרשימה ארוכה של רפורמות שבכוונתם להוביל ולקדם בתחום החינוך, בתקופה שעוד לא בטוח שחשבו שיחזיקו בתיק הזה.

בסעיף הראשון מתוך התכנית המפורטת שהעבירה לידי חדשות 2 Online קודם הבחירות, הציעה המפלגה להשיק תכנית לאומית תחת הכותרת "מתחילים בגיל הרך", שתכלול את השירותים הניתנים לילדי הגיל הרך בישראל. התכנית כוללת בין השאר הקמת 20 מרכזים לגיל הרך בערי הפריפריה שיספקו מענה ל-400 אלף משפחות עם ילדים בגילאים 0-6. בשלב הבא יפעל שר החינוך מטעם המפלגה להפחתה הדרגתית במספר התלמידים בכיתות מ-41 כיום ל-38.

שיפוצים בבתי הספר

במקביל לצמצום מספר התלמידים בכל כיתה, הבטיחה הבית היהודי לפעול להתאמת כל מבני מוסדות החינוך הישנים לתקן הנהוג כיום לקיום מרחב למידה איכותי. מהלך זה יכלול בין השאר את שיפוצם של כ-200 בתי ספר בכל שנה, בעיקר בשכונות החלשות ובפריפריה, לכ-120 אלף תלמידים.

עוד הבטיחה המפלגה לקדם הטבות ותמריצים למורים בפריפרייה על ידי תקצוב שעות דיפרנציאלי וחיזוק תרבות שעות הפנאי לאוכלוסיות מוחלשות.

מעבר לשיפור התנאים במוסדות הלימוד, צפויים על פי רשימת היעדים של הבית היהודי גם שינויים בתכנית הלימודים עצמה. בראש ובראשונה, תפעל המפלגה כדי להטמיע את מורשת ישראל במערכת השעות לתלמידי כיתות א-י"ב לחידוד הזהות היהודית.

עוד במסגרת תכנית הלימודים, תאפשר המפלגה את השתתפותם של 40 אלף תלמידים נוספים מכיתות י"א במסע הישראלי לחיזוק הזהות היהודית והציונית, תוך הגדלת מספר החניכים בתנועות ובארגוני הנוער ב-100 אלף חניכים.