נתניהו מאשר: היו מגעים עם הרצוג (צילום: פלאש 90, מרים אלשטר)
ימסור להרצוג את החוץ? | צילום: פלאש 90, מרים אלשטר

"שומר את תיק החוץ להרצוג, אבל זה לא יקרה בקרוב": זה המסר שהעביר ראש הממשלה נתניהו לחברת הכנסת ציפי חוטובלי במהלך שיחתם היום (חמישי), בה הבהיר לה כי תמונה לסגנית שרת החוץ - ללא שר מכהן מעליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו הסביר לחוטובלי כי בכוונתו לשמור את התיק ליו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג, זאת במידה ומפלגתו תיכנס בהמשך לממשלה. הוא הבטיח כי בכוונתו להעניק לחוטובלי אחריות מלאה במשרד בעת כהונתה כסגנית שר החוץ.

ראש הממשלה מתכוון לשמור לעצמו את תיק החוץ, עד שיצרף לממשלתו את המחנה הציוני בשלב מאוחר יותר - כך לפחות על פי התכנון. במפלגתו של הרצוג מכחישים שבכוונתם להצטרף לממשלתו הרביעית של נתניהו - והצהירו כי פניהם לאופוזיציה. הרצוג עצמו הצהיר בישיבת סיעתו בתחילת השבוע כי עדיפות בחירות חוזרות על פני הצטרפות ל"ממשלת הכישלון הלאומי".

האזינו לקטע מתוך הפרק החדש (צילום: פלאש 90, חדשות)
סגנית שר החוץ - ללא שר מעליה. חוטובלי | צילום: פלאש 90, חדשותשותפתו להנהגת המחנה הציוני, ציפי לבני, תקפה בריאיון למהדורה המרכזית את התנהלותו של נתניהו והבהירה כי אין בכוונת המפלגה להיכנס לממשלה: "אנחנו מייצגים אידיאולוגיה ואמון ציבורי של 800 אלף איש שבחרו בנו ללכת בדרך אחרת".

"נתניהו קיבל את הממשלה שהוא רצה והפיל ממשלה אחרת שהייתה יותר מאוזנת. תיק התקשורת היה הבקשה היחידה של נתניהו והליכוד בהסכמים הקואליציוניים, בהם הם ביקשו להשתלט על התקשורת ועל בית המשפט העליון", הוסיפה לבני. "כל המיליארדים שנשפכו בבחירות נועדו לתת לנתניהו את התקשורת. ההתנהלות של נתניהו הערב ובחודשיים האחרונים היא מביכה ומעידה איך הוא מתנהל גם בתחומים אחרים".