סתיו שפיר (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
איומים ברצח, סתיו שפיר | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

חברת הכנסת סתיו שפיר, שהייתה אחת העותרות נגד התמודדותם לכנסת של אנשי "עוצמה יהודית" ואף התעמתה הבוקר (רביעי) עם עו"ד איתמר בן גביר בדיון בוועדת הבחירות, קיבלה איומים על חייה. בהודעות שנשלחו היום למכשיר הסלולרי שלה נכתב בין היתר: "אני ארצח אותך". הנושא הועבר לבדיקת קצין הכנסת.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"מכות חשמל למוח השמאלני שלך, זה מה שיעזור", כך נכתב בהודעה שנשלחה לחברת הכנסת, ובמסר נוסף שקיבלה נכתב: "אני ירצח אותך, ישרוף אותך יא כלבה". 

בעקבות האיומים אמרה ח"כ שפיר לחדשות Online כי "האלימות של אנשי כהנא מסוכנת לחברה הישראלית כולה, וזה הנושא החשוב פה, יותר מהסיכון האישי שחווה מי שמעז לעמוד מולם, ויחוו עוד רבים". היא הזהירה כי אנשי כהנא פוגעים בעם היהודי עם השנאה והגזענות שלהם: "הם משחיתים ומחרבים את החזון הציוני, הרעיונות שלהם מזכירים ימים אפלים. אני לא מפחדת מהם ולא אתן להם להפחיד את המדינה שלנו. הדמוקרטיה הישראלית חזקה מהם ותעמוד גם במבחן הזה בגבורה".

האיומים על שפיר (צילום: חדשות)
הודעה שנשלחה לח"כ שפיר | צילום: חדשות

במסגרת הדיון שהחל הבוקר בוועדת הבחירות המרכזית בבקשות לפסול את עוצמה יהודית התפתח עימות, שבמהלכו בן גביר הגיש לח"כ שפיר תביעה על סך חצי מיליון שקלים על כך שלטענתו כינתה אותם "נאצים". שפיר הגיבה: "ממשיכיו של כהנא מורגלים בשיטות האיומים אבל הפעם זה לא יצליח להם. הם לא יאיימו עלי, ולא יאיימו יותר על אזרחי ישראל. אנחנו נדאג להרחיק את הגזענים האלימים והמסיתים הללו - ממשיכי כהנא שגם תנועת הליכוד השוותה בינו לבין חוקי הנאציים - מבית הנבחרים של המדינה היחידה של העם היהודי".