כחלון במסר מפורש לנתניהו: רק השבוע סיכמו המפלגות בקואליציה להמשיך יחד עד נובמבר 2019 - למרות שעשויה להתקבל עד אז החלטה על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. שר האוצר משה כחלון, יו"ר מפלגת "כולנו", יכול להפיל את הממשלה - ומבהיר בריאיון ל"החדשות" כי ראש הממשלה לא יוכל להמשיך לכהן כראש ממשלה אם יוגש כתב אישום: הריאיון המלא שהעניק כחלון לדני קושמרו ישודר מחר (שישי) ב"אולפן שישי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בקטע מהריאיון ששודר הערב (חמישי) במהדורה המרכזית אמר כחלון: "יש אדם אחד ויש חוק אחד, חוק שאומר שהיועץ המשפטי לממשלה מחליט אם יוגש כתב אישום. ימצו את התהליכים והיועץ המשפטי לממשלה יודיע שהחליט להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה – ראש הממשלה לא יוכל להמשיך לכהן כראש ממשלה תחת כתב האישום, זו תשובתי לפני שלושה חודשים והיום אצלך באולפן".

כשנשאל על הקולות בליכוד שתומכים בהמשך כהונת נתניהו גם לאחר החלטה על כתב אישום ומבהירים כי רה"מ זכאי עד שתוכח אשמתו, השיב: "בליכוד יכולים לומר מה שהם רוצים, אתה שאלת אותי מה אומרים ב'כולנו'. בליכוד אתה מספר לי, אני לא יודע..".

האיחוד בפתח? (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
נתניהו וכחלון, ארכיון | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

כחלון הבהיר: "אם מתחיל משפט נגד ראש הממשלה הוא לא יוכל לכהן ואתה יודע מה? הוא לא צריך אותי בשביל זה – לדעתי הוא עצמו יקום ויילך או המפלגות האחרות, אבל כמובן העמדה שלנו". כשנשאל האם במקרה של כתב אישום מפלגתו לא תהיה בקואליציה, השיב: "ודאי". הריאיון המלא ישודר מחר ב"אולפן שישי".

שר החינוך נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי, דווקא הציג עמדה שונה השבוע - והתחייב שלא לעזוב את הממשלה עד להחלטה סופית בנוגע לחקירות. "רק אם יש כתב אישום סופי אז נתלבט לפי הסיטואציה", אמר בנט בריאיון לאתר ערוץ 7. "אמרתי את זה פעמים רבות ואני אגיד שוב", הצהיר בנט. "אני בהחלט אעמוד מאחוריו! לא המלצות ולא שימוע הם רגעי החלטות".