ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שלישי) לראשונה לחשיפת ההקלטות של בנו יאיר אמש במהדורה המרכזית. "בני יאיר אמר דברי הבל תחת השפעת אלכוהול", הבהיר נתניהו. "רעייתי ואני חינכנו לכבד כל אדם באשר הוא ולכבד כל אישה באשר היא וזו הסיבה שאני מתנגד בתקיפות להדרת נשים ופועל להעצמת נשים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך כנס עם שגרירי מדינות ברית נאט"ו בישראל שהתקיים במלון המלך דוד בירושלים נשאל נתניהו לגבי ההקלטות, שהעלו בין היתר קשר שלא היה ידוע עד כה בין בנו יאיר לבין בנו של טייקון הגז קובי מימון. "אין לי שום קשר לקובי מימון", הדגיש. "נדמה לי שפגשתי אותו פעם אחת בחיי, לפני עשר שנים, ואני גם לא מכיר את הקשר של יאיר עם בנו".

בהקלטות נשמע נתניהו הבן אומר לחברו ניר מימון: "אחי, אתה חייב לפרגן לי - אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה, נלחם בכנסת בשביל זה". בהמשך הוא הוסיף: "אחי, אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר הצגה, ואתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?". על המשפט הזה חזר נתניהו הצעיר מספר פעמים. ראש הממשלה התייחס לציטוטים הללו והבהיר כי לבנו אין שום מושג בעסקי הגז. "זו הייתה הלצה חסרת טעם", ציין. "הוא הסתלבט על חבר".

ההקלטות משמעותיות במיוחד לאור העובדה כי הדברים נאמרו בשנת 2015 - באותה העת בה המדינה סערה סביב מתווה הגז. כזכור, שר האוצר משה כחלון הודיע כי הוא מנוע מלעסוק בנושא בשל קרבתו למימון. כעת מתברר כי מתחת לפני השטח הייתה באותה העת חברות קרובה בין בנו של ראש הממשלה לבנו של מימון.

"סידורי אבטחה הם דברים שלא כדאי לדון עליהם בציבור"

בהמשך דבריו תקף נתניהו אישית את הנהג שלטענתו "הקליט בסתר אנשים מאובטחים, הלך וניסה למכור את ההקלטה הזו לפחות לשני גורמים מרכזיים בתקשורת תמורת אלפי דולרים - והם סרבו. אני חושב שערוץ 2 - ראוי שיודיע אם אכן הוא רכש ואם אכן רכש כמה שילם עבור ההקלטות". עוד הדגיש נתניהו: "סידורי אבטחה וההסעה של יאיר הם דברים שלא כדאי לדון בהם בציבור. הם נעשים מתוך שיקול דעת של גורמים מקצועיים".

בין המגיבים. יאיר נתניהו, ארכיון (צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90, חדשות)
"דברי הבל שמוטב שלא היו נאמרים" | צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90, חדשות

בנוסף לאמירות הבעייתיות הקשורות למתווה הגז, השמיע נתניהו אמירות קשות נוספות הנוגעות לנשים בכלל ולבת זוגו לשעבר - ששמה הושמט מההקלטות בשל צנעת הפרט - בפרט. בנו של ראש הממשלה נשמע אומר כי הוא "צריך לסדר אותה לחבר'ה - אני סוגר את כל החובות".

מימון הצעיר מתרברב שבזבז 2,400 שקלים במועדון החשפנות. החבר השלישי ברכב - רומן אברמוב, חברו של נתניהו הצעיר שעל פי החשד זכה בזכותו לעבודה אצל המיליארדר ג'יימס פאקר - אומר כי 400 שקלים מתוכם ניתנו לנתניהו "בשביל הזונה". בסיום הבילוי השלושה מדברים על הרצון "להעמיס" מלצרית.

"דברי הבל שמוטב שלא היו נאמרים"

אמש הגיב יאיר נתניהו להקלטות, ואמר: "צפיתי הערב בכתבה צהובה ומבישה שהציגה הקלטות סתר לא חוקיות משיחה שהתקיימה לפני שנתיים וחצי. בשיחה לילית, תחת השפעת אלכוהול, אמרתי דברי הבל על נשים ודברי הבל אחרים שמוטב שלא היו נאמרים".

"הדברים אינם מייצגים את מי שאני, את הערכים עליהם חונכתי ואת מה שאני מאמין בו", המשיך נתניהו הבן. "אני מצר על הדברים ומתנצל אם מישהו נפגע מהם. כמו כן, הדברים שאמרתי לניר מימון היו בגדר בדיחה לא מוצלחת והסתלבטות עליו, וכל בר דעת מבין זאת".

בנוגע לדבריו הנוגעים למתווה הגז, ציין בנו של ראש הממשלה כי "מעולם לא התעניינתי בנושא מתווה הגז ולא היה לי שום מושג לגבי פרטיו".