פעילי ליכוד חוגגים ב-2015 (צילום: חיים צח, לע"מ, חדשות)
ועידת הליכוד, ארכיון | צילום: חיים צח, לע"מ, חדשות

סערת שיחת נתניהו-מוזס עושה גלים גם בליכוד, אבל לאיזה כיוון? בזמן שבמערכת הפוליטית מתחילים להישמע קולות שמהרהרים ב"יום שאחרי" חקירות ראש הממשלה, בקרב פעילי הליכוד ברשתות החברתיות ניכרת דווקא התגייסות והתלכדות סביב נתניהו. יחד עם זאת, פעילי ליכוד בולטים ששוחחו עם חדשות 2 Online, מבינים כי ככל הנראה מדובר בפרשיות חמורות שמבחינתם עלולות להסתיים באובדן בשלטון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מרבית הקולות, המהווים מיעוט בקרב הפעילים, מעדיפים שלא להזדהות, ומותירים את הבמה לפעילים המגויסים בעד נתניהו ונגד התקשורת, המשטרה והיועץ המשפטי לממשלה. "האזנתי בקשב רב לציטוטים שפורסמו בין מוזס לרה"מ, ואני לא מבין מה פה פלילי. מדובר בסערה בכוס מים שמעסיקה רק את הברנז'ה התקשורתית", כתב מוטי, פעיל ליכוד, בקבוצת הוואטסאפ המהללת את יו"ר הליכוד: "נאמני נתניהו האמיתיים". והוא לא היחיד בקבוצה שנוטה להאשים את התקשורת בפרשה.

"הם אוהבים לנפח, אתם לא מבינים? יעשו הכל כדי להפיל את ביבי ולהכניס לתודעה של העם דברים מעוותים", השיב לו יגאל והפנה אצבע מאשימה לעבר התקשורת שלדעתו "רקחה קנוניה" נגד נתניהו.

"כואב לי שגם אם אין כלום תמיד התקשורת אובססיבית כלפי ראש הממשלה ומשפחתו, זה דבר מפחיד שלא קרה בהיסטוריה, לא מאפשרים לו לנהל מדינה", הוסיפה תומכת ליכוד בשם מרגלית.

התכתובות של פעילי הליכוד
התכתובות של פעילי הליכוד | צילום:

"ראש ממשלה חכם וראש עיתון טיפש"

פעילי הליכוד מבינים שהשאלה האם קיימים היבטים פליליים תלויה ביועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. "הוא חייב לנתניהו לא מעט", פסקה עינת מאלר. "הוא צריך להוכיח לשמאל שהוא טועה. השאלה כמה הוא יעמוד איתן מול כל הלחץ של העיתונאים השמאלניים והשמאל, זו השאלה", השיב יגאל.

אחרים בקרב הפעילים מאמינים בתזה שראש הממשלה נתניהו ניסה לדובב את מו"ל ידיעות אחרונות ו"למשוך אותו בלשונו" בשיחות שתועדו. "אנחנו רואים פה ראש ממשלה חכם וראש עיתון מוזס טיפש מאוד", הסביר רון אטיאס והוסיף בנחרצות כי "יש פה סחיטה ברורה של נוני מוזס".

מי "יוצא רע" בפרשה
מי "יוצא רע" בפרשה | צילום:

לארי, פעיל ליכוד, העז להשמיע דעה אחרת: "שניהם יוצאים ממש רע שם. זה לא מחמיא לאף אחד מהם. מקווה שמה שפרסמו זה שקר, כי אם באולפן שישי אמרו אמת, אז יהיה לי קשה להצביע לו בבחירות הבאות".

פעיל ליכוד בולט נוסף ששוחח עם חדשות 2 Online חיזק את דבריו: "אנחנו היינו מאחורי נתניהו בכל השטויות שפרסמתם. בבקבוקים, ברהיטים, בגלידת פיסטוק. עכשיו זה מריח לא טוב. נתניהו אמר בעצמו שאם זה הולך כמו ברווז ומגעגע כמו ברווז אז זה כנראה ברווז. וככה זה נראה גם במקרה הזה". הפעיל האנונימי הסביר: "יכולים להגיד לך אחרת אבל כל שרי הליכוד כבר חושבים על היום שאחרי. לא סתם ראש הממשלה ביטל את הנסיעה שלו לדאבוס - הוא רוצה להיות קרוב".