ההצעה של ליברמן נחשפת (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות)
ליברמן ונתניהו, ארכיון | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

פרשת נתניהו-מוזס שנחשפה בחדשות 2 והתמלולים ששידר כתבנו גיא פלג עוררו סערה במערכת הפוליטית וגם מחאות נגד נתניהו. הערב (רביעי) התייצב שר הביטחון אביגדור ליברמן לצד ראש הממשלה ואמר: "להגיש כתב אישום ולהדיח ראש ממשלה על דיבורים בלבד בין נתניהו ומוזס? לא נראה לי סביר".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך נאום שנשא בכנס במכללה האקדמית בנתניה, הוסיף שר הביטחון כי "נוני הלך לו על הראש, נתניהו הלך עליו בחזרה - זה כל הסיפור". 

השיחות עם רה"מ הובילו למעשים? מוזס (צילום: פלאש 90, קוקו)
נוני מוזס, ארכיון | צילום: פלאש 90, קוקו

בשבוע שעבר התייחס ליברמן לחקירות ראש הממשלה, וטען כי הוא אינו מתרשם מהפרסומים בתקשורת. "מכל מה שאני רואה לגבי כתב אישום הייתי מציע לא למהר", אמר אז. "אני לא מתרשם מהעובדות שהיו בתקשורת שזה מחייב הגשת כתב אישום - אבל לא מכיר את הפרטים לאשורם".

 

השר התייחס בנאומו גם להתפתחויות המדיניות האפשריות בעקבות בחירתו של דונלד טראמפ לנשיא ארצות הברית - וקרא שלא לקדם את המהלך להחלת הריבונות במעלה אדומים. "כל החגיגה סביב החלת הריבונות פוגעת במהלך שצריך להיעשות בשקט או בהפתעה - צריך לעשות זאת בשכל", טען ליברמן.

"מי שחושב שהחלת ריבונות היא פונקציה של חקיקה- טועה. זה עניין להבנות עם ארה"ב", הוסיף ליברמן - שרק זמן קצר קודם לכן הודיע על הארכת כהונתו של הרמטכ"ל איזנקוט. "גם היכולת להגיע להסדר מדיני היא פונקציה של עוצמה: תהיה חזק - כולם ירצו להתחבר, תהיה חלש - כולם ידרכו עליך".