שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיע הערב (שבת) לריאיון מיוחד באולפן "פגוש את העיתונות". בראשית דבריו הוא התייחס להתחממות האחרונה בדרום: "שמעתי הרבה פטפטת מעמיתיי השרים, שאין לה שום קשר למדיניות הביטחון של מדינת ישראל. אין לנו שום כוונה ליזום שום מהלך צבאי - לא בדרום ולא בצפון, כמו שאין לנו שום כוונה לספוג שום פרובוקציה. יודעים את זה היטב גם בדרום וגם בצפון". ליברמן התייחס גם לחקירות נתניהו: "דין ראש הממשלה לא כדין בוזגלו או דין ליברמן. אמליץ לו שלא להתפטר גם אם יוגש נגדו כתב אישום".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

במהלך הריאיון נשאל שר הביטחון על דבריו של השר יואב גלנט, שאמר השבוע בריאיון לגלי צה"ל כי הוא "מסמן את האביב הקרוב כנקודה שצריך להיות ערוכים לקראתה". על כך אמר שר הביטחון: "מדובר בפטפטת מיותרת של שרים. אני לא יודע מאיפה הם לוקחים את התאריכים האלה". בהמשך הדגיש ליברמן: "כשנוגעים בביטחון, שלושת מילות המפתח הן: עוצמה, אחריות ושקט. זה המפתח".

עוד המשיך ליברמן: "מה שברור - המערכה הבאה לא תהיה 'צוק איתן'. אם כבר גוררים אותנו לעימות - ואין לנו שום כוונה ליזום הרפתקה בצפון או בדרום - נכה בעוצמה החזקה ביותר. נלך בכל הכוח, לא להשאיר אבן על אבן מכל התשתיות. קודם כל זה תלוי בהגדרה שמגבשים לפני שיוצאים למבצע - צריך להגדיר באופן ברור מהי המטרה. לפני המבצע הבא, אנחנו נגדיר בצורה ברורה בקבינט - לא בתקשורת - מהי המטרה של המבצע".

בנט: "אף אחד לא צריך להמיר אף אחד" (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות)
עוקץ את בנט על ההדלפות: "דבר שלא ייעשה" | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

"חוק ההסדה - פגיעה בהתיישבות"

בהמשך התייחס שר הביטחון להדלפות לדוח צוק איתן וההדלפות מהקבינט המדיני-ביטחוני ומתח ביקורת מרומזת על יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט: "כל מי שמדליף מדוח חסוי של מבקר המדינה או מישיבות קבינט - עושה דבר שלא ייעשה. בטח ובטח כשהסיבה היא פוליטית. זה דבר שלא ייעשה.

לאחר מכן נשאל שר הביטחון על פרשת החייל היורה אלאור אזריה, לקראת גזר הדין שאמור להינתן בקרוב."כולנו מחכים לגזר הדין", אמר ליברמן, אבל הייתי מציע למשפחת אזריה לפנות לאלוף פיקוד מרכז אחרי גזר הדין ולבקש להמתיק את העונש. יש לכך תקדימים". על הקלטת מח"ט כפיר אלוף-משנה גיא חזות הוא אמר כי "שום דבר לא מצדיק את המעשה הזה. הוא בא לבקר את המשפחה עם כוונות טובות".

כשנשאל לגבי חוק ההסדרה, הבהיר ליברמן: "לחוק ההסדרה אין שום קשר להתיישבות. להיפך. יש כאן פגיעה בהתיישבות ומנגד חיזוק המערכת המשפטית. אותם אנשים שאומרים אחרת מוליכים שולל את המתיישבים ביהודה. זו דוגמא קלאסית לאנשים שמוכנים להקריב אינטרסים לאומיים לטובת אינטרסים אלקטורליים. הימין השפוי חייב להחליט מה הוא רוצה - תוצאות או סיסמאות?".

נתניהו. ברא לעצמו יריב (צילום: Yoav Ari Dudkevitch, פלאש 90, חדשות)
"דין נתניהו לא כדין בוזגלו". נתניהו | צילום: Yoav Ari Dudkevitch, פלאש 90, חדשות

"דין נתניהו - לא כדין בוגזלו ולא כדין ליברמן"

בריאיון התייחס השר ליברמן גם לחקירות המתנהלות נגד ראש הממשלה, והבהיר כי ימשיך לתמוך בהישארותו בתפקיד של נתניהו - גם אם יוגש נגדו כתב אישום. "מה שמפריע לי זו השמחה לאיד שראש הממשלה במצוי בחקירות. ברגע שראש ממשלה מתפטר - זו דרמה פוליטית שאי אפשר לחזור ממנה. דין נתניהו לא כדין בוזגלו ולא כדין ליברמן. במקרה שמגישים כתב אישום - אני אמליץ לו להישאר בתפקיד ולנהל את המשפט מתוך המעמד של ראש הממשלה".

ליברמן הבהיר כי המעשה של ראש הממשלה לשעבר אולמרט, שהתפטר מרצונו כאשר הוגש נגדו על ביצוע מעשי שחיתות, היה שגוי. "התקדים של אולמרט לא נכון", אמר ליברמן. "דין ראש ממשלה הוא דין אחר לגמרי. אני יוצא מתוך ההנחה שאפילו לראש הממשלה שמורה חזקת החפות".