אולפני כאן, התאגיד (צילום: פלאש 90 \ Miriam Alster)
הקואליציה סיכמה - התאגיד יעלה | צילום: פלאש 90 \ Miriam Alster

על רקע המחלוקת החריפה בממשלה ועליית המדרגה במאבק המחאה של עובדי רשות השידור, סיכמו היום (חמישי) ראשי הקואליציה כי תאגיד השידור הציבורי יעלה לאוויר כמתוכנן - ב-30 באפריל. על פי הסיכום של ראשי סיעות הקואליציה, בתמורה לעלייתו לאוויר של התאגיד במועד שנקבע, יאושר חוק הפיקוח על התקשורת שיזם נתניהו.

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הסיכום על תחילת פעילות התאגיד מגיע לאחר שרק אמש, במהלך ערב גיבוש לחברי הקואליציה, התבטא נתניהו בנושא וטען כי עוד לא מאוחר למנוע את הקמת התאגיד. נתניהו קרא לשר האוצר משה כחלון לשתף פעולה ולדחות את תחילת השידורים בכחצי שנה. כחלון מצדו סירב להיכנע, והבוקר אמר בכנס בתל אביב כי היחסים בינו לבין נתניהו כבר לא כפי שהיו.

בישיבת ראשי הקואליציה שהתקיימה היום שאל כחלון את נתניהו מדוע ביקש אתמול לדחות את הקמת התאגיד אחרי שהשניים סיכמו שהתאגיד יעלה. נתניהו השיב: "קפץ לי הגן המזרחי".

זיגזג פוליטי. כולנו תרוץ עם הליכוד? (צילום: מארק ישראל שלם, פלאש 90, חדשות)
עימות בין כחלון לנתניהו | צילום: מארק ישראל שלם, פלאש 90, חדשות

הבוקר הפגינו מול ישיבת הממשלה בירושלים עשרות עובדי רשות השידור נגד הכוונה לסגור את מקום עבודתם ולפתוח את התאגיד, ובמסגרת המחאה גם הפסיקו את השידורים ברשת ב'. העובדים אחזו שלטים עליהם נכתב: "מפלגת כולנו מכרה אותנו", "יהיר לפיד, יש עתיד?" ו- "ארדן תפסיק את הקרנבל התקשורתי נגדנו". הם קראו לשר האוצר כחלון להוכיח שהוא חברתי וטענו: "תאגיד השידור הוא לא מאוזן ותומך טרור".

חוק התקשורת שאמור לעבור בתמורה לעליית התאגיד הוא חוק שיזם ראש הממשלה ומגובש על ידי משרד התקשורת. החוק יקנה סמכויות נרחבות ביותר לדרג הפוליטי על הענשה בתקשורת הישראלית. על פי טיוטת החוק, יקום גוף פוליטי שיחליף את הרשות השנייה והמועצה לכבלים ולוויין, ויהיה הגוף המפקח על התכנים המסחריים ועל השידור הציבורי כאחד.