חצי שעה לפני שפורסמו המדגמים, האולם של כולנו היה כמעט ריק. הפעילים עדיין בשטח, המקורבים לא היו בטוחים שתהיה סיבה לשמוח. ממרחק שלוש דקות נסיעה מהאולם, בקומה התשיעית של מלון עסקים, ישב משה כחלון עם הצוות המצומצם שלו - שם העריכו מה תהיה התוצאה והוא החל לעבור על הנאום ועל כישורי הבמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחדר היו המשפחה הגרעינית: שניים מהאחים, נדב הדובר וליאור איש הקמפיין. הם דילגו בין הערוצים וראו כיצד בטלוויזיה מתמקדים במפלגות הגדולות. בזמן שבאולם נשלפו הדגלים והשמפניות, במלון הסמוך הורגשה שמחה הרבה יותר מאופקת: צילום ניצחון עם האישה ליאורה, הצוות שליווה אותו בצילום משלו - וזהו. לא תראו כאן את שאגת הניצחון של לפיד מהבחירות הקודמות. בקושי חיוך. אולי ככה נראה פוליטיקאי מנוסה שכבר היה שם.

כחלון ביום הבחירות, אתמול (צילום: יניב הלפגוט, חדשות 2)
כחלון ביום הבחירות, אתמול | צילום: יניב הלפגוט, חדשות 2

ככה חשבת שזה ייגמר?

"תראה, זה לא סוד. כשאתה מפלגה חברתית מוגבלת בגודלה - אין מה לעשות. לא יכולה להיות מפלגה של 30 מנדטים חברתית. אלה סדרי הגדול שצפינו".

ההפתעה היחידה שאולי בכל זאת הייתה בחדר הסגור היא ממספר המנדטים של המפלגות הגדולות. בין לבין כחלון עוזב את החדר, יוצא למסדרון לקבל שיחות שהחלו לזרום. את השיחה החשובה מכל - דווקא הוא יזם. "התקשרתי לאמא שלי לוודא שהכל בסדר", אומר לנו כחלון. "עברו עליה עד כה ימים קשים עם מתח. הבן שלה מתמודד. זה לא קל. אנחנו לא מורגלים לזה".

דקות אחרי המדגם כחלון שוב יוצא מהחדר ואז מתברר שנרשם ניצחון במרדף אחריו. מישהו היה הראשון לזהות את לשון המאזניים.

נתניהו בליל הבחירות (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות)
התקשר ראשון. נתניהו | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות

ביבי או בוז'י? מי היה הראשון?

"הראשון שהתקשר זה נתניהו, ואחריו הרצוג. שוחחתי עם שניהם ואמרתי שאני מעדיף להמתין לתוצאות האמת. אני מבין את הפוזיציה. אני מבין את המספרים, אבל זה דבר מאוד אחראי וגדול - אז נמתין קצת".

שעה אחרי המדגם יש תיקון שמעורר שמחה: יש עתיד יורדת במנדט ל-11 וכולנו עולה ל-10. ואז, כשמספר המנדטים הוא דו-ספרתי - כחלון יכול לצאת לכיוון הפעילים.

לא רצית קצת יותר?

"תמיד רוצים קצת יותר, אבל צריך לדעת להסתפק במה שמקבלים. אני חושב שזה אמון בלתי רגיל בפרקי זמן כאלה קצרים, להקים מפלגה ורשימה ולקבל אמון של מעל 300 אלף אזרחים שמטילים את הפתק שלך בקלפי. אין ספק שקמפיין ה'געוואלד' של נתניהו עזר מאוד. הוא העביר בוחרי ליכוד, שהיו ה"בייס" שלי - אליו. אלינו הגיעו המון צעירים ונשים".

אתה חושב מחר על הבורסה, מה יהיה? 

"לא. אני לא חושב על הבורסה. אני לא חושב שיש סיבה שיקרה משהו".

חוששים ממך קצת.

"אני חושב שלא בצדק. כשאני אגיע למשרד האוצר אני אבוא לשפר את הכלכלה ולא חלילה לפגוע בה. אדאג ליציבות פיננסית. אני לא מבין מה כל כך נבהלים מתחרות?".

איזה ראש מפלגה תהיה? אם תהיה לך עדי קול במפלגה, מה תעשה?

"הסגנון שלי הוא אחר, אבל זה כל אחד והסגנון שלו. אני לא בסגנון הזה".

עד הבוקר כחלון יבין שהליכוד התחזק, כוח המיקוח שלו מעט ירד - אבל הוא עדיין משפיע. עכשיו שר האוצר הבא יצטרך לקיים, לעשות ובין לבין לפקוח עין לכיוון נתניהו כדי שלא יסיים כמו שר האוצר הקודם.